27 Eylül 2021 Pazartesi

Horoz’un kalesi çalışıyor

Denizlispor’un genç kalecileri Hüseyin Altıntaş, Ertuğrul Bağ ve Abdulkadir Sünger, sezonun ilk idmanlarında gösterdikleri performansla güven veriyor.

10-07-2021 14:11

Denizlispor’da geçtiğimiz sezon Süper Lig’de Rumen kaleci Cestel Pantilimon’un takımdan ayrılması sonrası kale Cenk Gönen’e emanet edilmişti. Tecrübeli eldiven zaman zaman gösterdiği performansla takdir toplasa da yediği hatalı gollerle de tepki çekmişti. Sezona takımın üçüncü ve dördüncü kalecisi olarak başlayan Hüseyin Altıntaş ve Abdulkadir Sünger ise yaşanan sakatlıklar sonrası şans bulmuştu. 20 yaşında olmasına rağmen büyük bir sorumluluk alarak kritik haftalarda kaleye geçen Abdulkadir Sünger hatalı goller yese de bazı maçlarda gösterdiği başarılı kurtarışlarıyla taraftarın takdirini kazanmıştı. Kendisinden 6 yaş daha büyük olan abisi Hüseyin Altıntaş’ın önüne geçen Abdulkadir Sünger takımının küme düşmesine engel olamadı.
Çok çalışıyorlar
Yeni sezon hazırlıklarına geçtiğimiz çarşamba günü başlayan Denizlispor’un şu an için A takım kadrosunda üç kaleci bulunuyor. Şimdiden büyük bir rekabete giren file bekçileri, ilk 11 kalecisi olabilmek adına büyük bir mücadele veriyor. Başarılı eldivenler gösterdikleri performansla şimdiden takımın başında bulunan Veli Acar’ın gözüne girmeyi başardı.
Abdulkadir Sünger geçen sezon 7 maçta görev alırken, Hüseyin Altıntaş ise 3 maçta forma giydi. 18 yaşındaki Ertuğrul Bağ, Süper Lig’de şans bulamadı. Serhat KÖSE

 

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Horoz’un kalesi çalışıyor