8 Temmuz 2024 Pazartesi

Horoz artık şirket oldu

Denizlispor Başkanı Ahmet Yalın Yıldırım, kulübün şirketleşme girişimlerinin tamamlandığını ifade ederek, Denizlispor’un artık dernek statüsünde olmadığını, anonim şirketi olarak yönetileceğini söyledi. Başkan Yıldırım ayrıca hedef olarak da 1966 üye yapacaklarını dile getirdi.

08-07-2024 14:17:26

Uzun süredir gündemde olan şirketleşme sürecinin bugün itibari ile tamamladığını açıklayan Başkan Yıldırım, Denizlispor’un dernek statüsünden çıkıp önce Futbol Kulübü ardından Denizlispor AŞ. olduğunu söyledi. Denizlispor’a ait 2 tane şirket oluştuğunu dile getiren Başkan Yıldırım, "Denizli Eğitim A.Ş. ve Denizli Sportif A.Ş. olmak üzere iki şirket kuruldu. İki şirketin de tüm sorumluklarını şahsım olarak ben devraldım. An itibariyle Gençlik Spor İl Müdürlüğü’nün bizlere iletmiş olduğu bir tüzük var. Bu tüzüğe uygun olacak şekilde düzenlemeleri yaptık ve Ticaret Odası’nda işlemlerimizi tamamlamış bulunuyoruz. Gençlik Spor İl Müdürlüğü’ne evraklarımızı verdik. Müdürlük de Türkiye Futbol Federasyonu’na onay için evraklarımızı gönderdi. Mali yeterlilik tablolarımız şirketleşmek için uygun bulundu. Her paya da 1 milyon TL değer biçtik. Hedefimiz yüzde 50 hisse ile 500 milyon TL gelir elde etmek. 
Yaptığımız görüşmeler ve yaptığımız cüzi ödemelerle borçların gerilemesini sağladık. Gelen bir takım cezalar ve faizlerin ikili görüşmeler ile uygulanmasının önüne geçtik. Esnaf ve diğer satıcılara olan 10 milyon liraya yakın borç yaptığımız görüşmeler sayesinde alacaklılar tarafından silindi. Destek olan borçlarını silen, faiz ve cezaları uygulamayan herkese teşekkür ediyoruz. Ayrıca Denizlispor’a 1966 üye yapacağız” dedi.  Orhan MIKIROĞLU

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi