“EŞİM TECAVÜZDEN DEĞİL, İSTİSMARDAN YATIYOR”

Denizli'de 22 yaşındaki Hanife Şimşek, reşit olunca evlendiği, ancak yaşı küçükken birlikte olduğu gerekçesiyle açılan kamu davasında hapis cezası verilen eşinin tecavüzcülerle aynı kefeye konulmamasını istedi. Şimşek, 'Eşim tecavüzcü değil, cinsel istismardan hapis yatıyor' dedi.

Dokuzkavaklar Mahallesi'nde yaşayan Hanife Şimşek, 2008'de 14 yaşındayken aynı mahallede birlikte büyüdüğü o zaman 19 yaşındaki Savaş Şimşek'e aşık oldu. Aileler, çiftin birlikteliğine izin vermedi. Hanife Şimşek, bunun üzerine Savaş Şimşek'e kaçtı. Aileler daha sonra rıza gösterince çift düğün yaptı. 

Hanife Şimşek ve Savaş Şimşek'in birlikteliği, yaşı küçük olan Hanife Şimşek'in sağlık ocağına gitmesiyle ortaya çıktı. Olay polise yansıdı ve gözaltına alınan Savaş Şimşek hakkında 'Cinsel istismar' suçundan kamu davası açıldı. Denizli 3'üncü Ağır Ceza Mahkemesi'nde yargılanan Savaş Şimşek'e, 'nitelikli cinsel istismar' suçundan 8 yıl 4 ay hapis cezası verildi. Karar, temyiz edilmesi istemiyle Yargıtay'a gönderildi. Yargıtay'ın kararı beklenirken askerliğini yapan, çalışmaya da başlayan Şimşek, ceza aldığı 2009 yılı Ağustos ayında yeni doğan oğlu Ünal Efe Şimşek'i de kucağına aldı. Yargıtay'ın hapis cezasının onaması ardından, Savaş Şimşek geçen yıl tutuklanarak Kocabaş D Tipi Cezaevi'ne konuldu.

YASANIN ÇIKMASINI BEKLİYOR

Yaklaşık 1.5 yıldır eşi cezaevinde olan Hanife Şimşek, tepkilere neden olan, cinsel istismara uğrayan birey ile failin evlenmesi durumunda, failin cezasının geri bırakılması veya ertelenmesini içeren yasa teklifinin TBMM'de kabul edilmesi halinde eşinin de cezaevinden tahliye olacağını söyledi.
 

Eşinin tecavüzcülerle aynı kefeye konulmamasını isteyen Şimşek, 'Bunun ayrılması  gerekiyor. Bizim tek suçumuz erken evlenmek. Biz sadece sevdik ve evlendik ama şu anda eşim bana cinsel istismar uyguladığı iddiasıyla cezaevinde. TBMM'de görüşülen yasa çıkarsa, eşim de cezaevinden tahliye olacak ve biz 7 yaşındaki oğlumla ona kavuşmanın hayalini kuruyoruz' dedi.  (DHA)


Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “EŞİM TECAVÜZDEN DEĞİL, İSTİSMARDAN YATIYOR”