29 Temmuz 2021 Perşembe

EBA’ya içerik üreten öğretmenler ödüllendirildi

Denizli’de EBA’ya video çekere kalıcı eserler bırakan öğretmenler, İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici tarafından başarı belgesi ile ödüllendirildi.

18-06-2021 10:43

Dünyanın ve ülkemizin içerisinde bulunduğu salgın sürecinde uzaktan eğitimin önemi her geçen gün katlanarak arttı. Uzaktan eğitim faaliyetleri adına içerik üretimi adına Milli Eğitim Bakanlığı hızlı bir reaksiyon gösterdi. Milli Eğitim Bakanlığınca salgın sürecinden önce hayata geçirilen EBA platformu üzerinden öğrenciler ders içeriklerine ulaşma imkanı buldu. Bu süreçte EBA TV yayınlarında ve daha sonraki dönemlerde de kullanılmak üzere MEB Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğünce iller bazında ders içerikleri videosu hazırlandı. Denizli’de eğitim veren mesleki eğitim okullarımızda bu doğrultuda içerikler hazırlandı. Milli Eğitim Bakanlığınca bu süreçte ders videoları hazırlayarak EBA platformu aracılığıyla ülkemizdeki tüm mesleki eğitim öğrencilerin hizmetine sunulmasını sağlayan öğretmenler başarı belgesi ile ödüllendirildi.
İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici konuşmasında videolar hazırlanarak eğitimde daha da kalıcı eserler bıraktığını belirterek, “Salgın sürecinde yüz yüze eğitimin yapılamadığı dönemde uzaktan eğitimin değeri kat kat arttı. Bu süreçte öğretmenlerimiz öğrencilerinin eğitiminlerinin sürekliliği için canı gönülden çok çaba sarf ettiler. Bugün güzel bir vesile için bir araya geldiğimiz öğretmenlerimiz de hazırladıkları video içeriklerle eğitim adına kalıcı eserler bıraktılar. Bu belgeleri vermem bir sonuç değil daha güzel yapılacak çalışmaların devamı niteliğindedir. Dijital içerik üretimine Bakanlığımız tarafından önem ve öncelik verilmekte. Mesleki eğitimi memleket meselesi olarak görmekteyiz. Bu süreçte eğitime katkı veren destek olan tüm öğretmenlerimizi kutlar başarılarının devamını diliyorum” dedi. İHA

 

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - EBA’ya içerik üreten öğretmenler ödüllendirildi