Depremden etkilenen üreticiler unutulmadı

Kahramanmaraş merkezli ve 10 İli etkileyen 7,7 ve 7,6 büyüklüğündeki depremler sonrası Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü’nden deprem bölgesine gönderilen destekler aralıksız devam ediyor.

07-03-2023 12:20:29

Deprem bölgesinde hayatın normale dönmesi ve tarımsal üretimin devamlılığının sağlanması için tüm Türkiye seferber oldu. Denizli İl Tarım ve Orman Müdürlüğü de afet bölgesindeki depremzede vatandaşlar ile büyük ve küçükbaş hayvan yetiştiricilerine yönelik yardımlarını yapmaya devam ediyor. İl ve İlçe Müdürlüklerindeki personeller, firmalar, ayni ve nakdi katkılarıyla depremzedelere nefes olmaya çalışıyor.
7 yardım tırı gönderildi
Hatay Koordinasyon Valisi Sayın Ali Fuat Atik’in koordinesinde depremden etkilenen vatandaşların yemek ve aş ihtiyaçlarında kullanılmak üzere 75 ton un, 96 bin 820 kg üreticilere destek olmak amacıyla hayvan yemi, çadır, yemlik, suluk ve günlük ihtiyaçların karşılanmasında kullanılmak üzere çeşitli malzemeler ile birlikte toplamda 7 adet yardım tırı başta Hatay olmak üzere Şanlıurfa, Adıyaman, Kahramanmaraş ve Malatya’ya ulaştırıldı.
100 bin TL de nakit yardım
İl Müdürlüğü koordinesinde Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği’nin 19 İlçede 35 gönüllü ile topladığı 571 adet küçükbaş, 3 adet büyükbaş hayvanın kesimi Et ve Süt Kurumu ile Duranlar Mezbahanesi’nde gerçekleştirilerek toplamda 12 ton karkas et afet bölgesindeki depremzedelere ulaştırılmak üzere gönderildi. Ayrıca Kızılay hesabına 100 bin TL yardım yapıldı.
“Vatandaşlarımızın her daim yanındayız”
Denizli İl Tarım ve Orman Müdürü Şakir Çınar, “Bakanlığımız koordinasyonunda deprem afetinden etkilenen yetiştiricilerimiz için hayvan yemi sevkiyatlarımız devam etmektedir. Daha önce gönderilen yemek ve aş ihtiyaçlarında kullanılan 3 tır una ek olarak 4 tır hayvan yemi, çadır, yemlik, suluk ve günlük ihtiyaçların karşılanmasında kullanılmak üzere çeşitli malzemeler de yola çıkmıştır. Vatandaşlarımızın ve çiftçilerimizin her daim yanındayız. Bir olacağız, tüm zorlukları birlikte aşacağız” dedi.  Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi