23 Eylül 2023 Cumartesi

“Cumhuriyetimizin 100. Yılında Engelleri Aşıyoruz” sergisi açıldı

Denizli’de lise öğrencilerinin eserlerinden oluşan "Cumhuriyetimizin 100. Yılında Engelleri Aşıyoruz" sergi açılışı yapıldı. İl Milli Eğitim Müdürlüğü fuaye alanındaki serginin açılışına İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan da bizzat katıldı.

23-09-2023 11:44:32

Merkezefendi Albayrak Borsa İstanbul Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesinde ilimizin ilk ve tek Kız Özel Eğitim Alt Sınıfı El Sanatları Alanı’nda mesleki eğitim alan öğrencileri atölyelerde ürettikleri el emeği nakışlardan oluşan ürünlerini sergilediler. 
İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan sergi önce yapmış olduğu konuşmada, Atatürk’ün “Eğitimde feda edecek bir tek fert yoktur” cümlesinin hatırlatarak, öğrenciye verdiği önemi anlattı. Çalışkan konuşmasına, “Aynı dili konuşan değil, aynı duyguları paylaşanlar anlaşabilirler. Bu çocuklar hepimizin. Özel çocuklarımızın eğitimi de özeldir, dolayısıyla toplum olarak onlara ne kadar sahip çıkabilirsek, onların eğitimlerini ne kadar üst düzeye çıkarabilirsek, onları sosyal hayatın içine ne kadar çekebilirsek modern ve çağdaş toplum olduğumuzun da ölçüsü o kadar yükselecektir. Sevgili öğrencilerimizin her biri el emeği göz nuru olan ve sevgiyle hazırladıkları tasarım ve resimlerinden oluşan sergilerinin açılışını yapacağız. Onlarla ne kadar gurur duysak azdır. Sevgili öğrencilerimiz hepinizi tebrik ediyorum. Bundan sonraki eğitim hayatınızda başarılar diliyorum” şeklinde konuştu. 
İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan, konuşmasının ardından sergi açılış kurdelesini öğrencilerle birlikte kesti. Kurdele kesimi sonrasında sergi ve stantları gezen İl Milli Eğitim Müdürü Dr. Emre Çalışkan çalışmalar hakkında öğretmen ve öğrencilerden bilgiler aldı.  İHA

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi