buyursun gelsin buyursun gelsin 2

“Çözüm Üretim Ekonomisinde!”

Vatan Partisi Denizli İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu ve yönetim kurulu üyeleri Bekilli’de Ziraat Odası ve Esnaf ve Sanatkârlar Odasını ziyaret etti. Vatan Partisi Bekilli İlçe yöneticilerinin de katıldığı ziyaretlerde çiftçi ve esnafların sorunları ve çözüm önerileri tartışıldı.

25-02-2021 12:14

İlk olarak Bekilli Ziraat Odasını ziyaret eden Vatan Partisi heyetini Başkan Murat Gödek ağırladı. Gödek, çiftçilerin en temel sorununun girdi maliyetlerinin yüksekliği olduğunu belirtti. 
Vatan Partisi İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu da, üreticilerimizin sağlık çalışanları ile birlikte salgın döneminin kahramanları olduğunu belirterek “çözüm üretim devrimindedir. Türkiye’miz bu sancılı süreci daha çok üreterek aşacaktır. Tarımsal girdilerde mutlaka destekleme yapılmalıdır. Gübrede, ilaçta ve tohumda da bir an önce yerli üretime geçilmelidir. Üreten ve başı dik Türkiye’yi hep birlikte yaratacağız” dedi.
Daha sonra Esnaf ve Sanatkârlar Odasına geçen Vatan Partisi heyeti burada da Başkan Gökhan Parmaksız ve diğer yöneticilerle görüştü. Esnafların salgın döneminde büyük sıkıntılar yaşadığını söyleyen Başkan Parmaksız kira desteği ve gelir kaybı desteğinin biraz soluk aldırsa da yeterli olmadığını, normalleşmenin bir an önce başlaması gerektiğini belirtti. 
Vatan Partisi İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu, “salgın önemli sıkıntılar yaşattı. Birçok canımızı aramızdan aldı. Devletimiz gerekli önlemleri aldı. Kısıtlamalar büyük katkılar sağladı. Ancak esnafımız da çok büyük zorluklar yaşadı. Yapılan destekler yetersiz. Gelir kaybının büyüklüğüne göre farklı destekler sağlanmalı ve en kısa zamanda hayat normale dönerek pazarlarımız şenlenmelidir” dedi.
Vatan Partisi heyeti Bekilli Belediye Başkanı Mustafa Çoban’ı da ziyaret ederek ilçenin sorunları hakkında bilgi aldı.  Haber Merkezi

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Çözüm Üretim Ekonomisinde!”