Çobanoğlu, “Kürecik ve İncirlik TSK’nın tam kontrolüne alınsın”

Vatan Partisi İl Başkanlığı, İsrail’in Filistin’e yaptığı saldırıları ve ABD’nin İsrail’i desteklemesi olayını protesto etmek amacıyla 15 Temmuz Şehitleri Delikliçınar Meydanı’nda basın açıklamasında bulundu. İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu, “Vatanımızın bütünlüğüne, milletimizin birliğine yönelik saldırılar giderek artmaktadır. Ülkemiz, dört bir yandan ABD üsleri ve namlularıyla kuşatılmış, ekonomik yaptırımlarla tehdit edilmektedir. Bundan dolayı İncirlik ve Kürecik üsleri derhal Türk Silahlı Kuvetleri”nin tam kontrolüne alınmalıdır!” diye sert tepki gösterdi.

28-05-2021 10:34

Türk-Amerikan Savaşı bütün hızıyla devam ettiğini söyleyen Vatan Partisi İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu,  “Vatanımızın bütünlüğüne,  milletimizin birliğine yönelik saldırılar giderek artmaktadır. Ülkemiz, dört bir yandan ABD üsleri ve namlularıyla kuşatılmış,  ekonomik yaptırımlarla tehdit edilmektedir.En son mafya bozuntuları sahneye sürülmüş,  iç cephemizi bölme çalışmaları hızlandırılmıştır. Filistin’de işgal ve zulüm devam etmektedir. Adana’da İncirlik üssü ve Malatya’da Kürecik radar üssü ABD eşkıyalığına yataklık, İsrail’e de gözcülük yapmaktadır. Bu üsler ABD ve İsrail’i korumaktadır. 15 Temmuz gecesi ABD-FETÖ Darbe girişiminde İncirlik üssü karargâh olarak kullanılmıştır.  Kürecik, bölgede İsrail’i korumakta ve onlar için istihbarat toplamaktadır.  Ayrıca Rusya ve İran başta olmak üzere Filistin’in yanında olan komşularımızı tehdit etmektedir. ABD ve İsrail, Ülkemizi ve Batı Asya’yı kuşatmaya çalışırken, Mehmetçiğimiz, polisimiz siperde terörle mücadele ederken, Filistin’de kardeşlerimiz bağımsızlık savaşı verirken; İncirlik ve Kürecik üsleri derhal Türk Silahlı Kuvetleri’nin tam kontrolüne alınmalıdır!” dedi. 
Başkan Çobanoğlu, bu üslerdeki ABD askerleri derhal ülkelerine gönderilmesi için de Denizlilileri imza vermeye davet etti.   Haber Merkezi

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Çobanoğlu, “Kürecik ve İncirlik TSK’nın tam kontrolüne alınsın”