CHP’li Karaca Çardak’ta

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Çardak’ta Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ve CHP örgütüyle birlikte saha çalışması yürüttü.

12-05-2023 10:48:52

CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Çardak ilçesinde Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik ve CHP örgütüyle birlikte saha çalışmalarını sürdürüyor. Karaca, AK Parti’nin vaatlerini gerçekleştirmediğini öne sürerek, “Vatandaşların oyunu kazanmak için seçim öncesinde yine bol keseden vaat dağıtıyor. İktidarda oldukları dönemde millet için değil rantçılar için çalışan AKP’nin bu ülkeyi yönetemediği ortadadır. Bizim buralarda bir laf vardır sıkça kullanırım, hemşehrilerim sandığa gittiğinde bu sözü hatırlasın isterim: Vaat etmekle vaat tükenmez, yerine getirmekten Hak saklasın” dedi. Karaca, CHP politikalarıyla milletin huzur ve refaha kavuşacağını ifade ederek, dogrulukpayi.com tarafından yapılan "hükümetre" çalışmasına atıfta bulundu. Karaca, “AKP’nin 2018 seçim beyannamesi incelemesi sonuçlarının “Millet neden AKP’ye oy vermemeli ve vaatlerine kanmamalı”yı açıkça ortaya koyuyor” dedi. Biçer Karaca: “2018-2023 arasında görevde olan iktidarın verdiği 164 vaatten 100'ü gerçekleşmedi ise ülkeyi batıran AKP değilmiş gibi hala nasıl milletten destek isteyebiliyor?” dedi.
Karaca, “Uygulayacağımız kararlı politikalar ile enflasyonu yeniden tek haneye indireceğiz’ dediler gerçekleşmedi! ‘Dünyanın İlk 10 Ekonomisi Arasına Gireceğiz’ dediler. Gerçekleşmedi! Kişi Başına Düşen Milli Gelir 25 Bin Dolar Olacak’ dediler gerçekleşmedi! 2023 yılı itibarıyla, istihdam oranını yüzde 53’e yükselteceğiz’ dediler gerçekleşmedi. Kadınların işgücüne katılma oranını yüzde 41 düzeyine çıkaracağız’ dediler gerçekleşmedi. Yılda en az 1 milyon istihdamla toplamda 5 milyonun üzerinde ek ilave istihdam oluşturacağız’ dediler. Gerçekleşmedi. Aile hekimi başına düşen kişi sayısını 2023 yılında yarı yarıya (2 bine) düşüreceğiz. Anne ölüm oranlarını yüz binde 14,7’den 9’a düşüreceğiz’ dediler. Gerçekleşmedi! Gerçekleştirmediler, sözlerini tutmadılar, AKP milleti açlıkla, yoksullukla, işsizlikle başbaşa bıraktı” diyen Gülizar Biçer Karaca, seçmenlere “Hayaller Paris peki ya gerçekler?” sorusunu hatırlatarak 14 Mayıs’ta sandıkta 1 Oy Kemal Kılıçdaroğlu’na bir oy CHP’ye çağrısı yaptı.  Kubilay DEMİR

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi