Buldan’da konservatuvar eğitimleri devam ediyor

Buldan Belediye Habip Çamlıyer Konservatuvarı ve Kültür Evi’nde düzenlenen kurslarda onlarca ilkokul, ortaokul lise öğrencileri ile sanata merakı olan ve yeteneğini geliştirmek isteyen yetişkin ücretsiz eğitim alıyor.

13-01-2024 12:12:59

Açıldığı günden bu yana kendi yeteneğinin peşinden giden onlarca çocuğun, gencin ve yetişkinin hayatına dokunan Buldan Belediyesi Habip Çamlıyer Konservatuvarı ve Kültür Evinde, düzenlenen kültür-sanat kursları büyük ilgi görüyor. Piyano, bağlama, keman, yan flüt, gitar eğitimi alan öğrenciler enstrüman çalmayı öğrenirken, bir grup kursiyer de resim, ebru, taş, ip ve cam boyama eğitimi alıyor. 
Konservatuvar ve Kültür Evi’nde her yaş grubundan kursiyer Naci Özkan eğitmenliğinde bağlama, gitar, Meryem Merve Köse eğitmenliğinde piyano, keman, yan flüt eğitimi alıyor. Resim öğretmeni Hale Yorğun tarafından verilen resim, ebru, taş, ip ve cam boyama kursları devam ediyor. 
Öğrenciler çok mutlu 
Konservatuar eğitimi alma imkânları olduğu için mutluluk duyduklarını söyleyen öğrenciler, “Müzik aletlerini çalabilmeyi çok istiyorduk ama imkânımız yoktu ancak belediyemizin bize bu imkânı sağlamasıyla kayıt yaptırdık. Kurslarımız devam ediyor. Bize bu imkanı sağlayan Belediye Başkanımız Mustafa Şevik’e çok teşekkür ederiz” diyerek duygularını dile getirdi. Eğitmen Naci Özkan, Meryem Merve Köse ile Hale Yorğun ise “Böyle tarihi, otantik bir ortamda eğitim vermek hem çok keyifli hem de çok verimli. Kursiyerlerimiz de çok memnun. Belediye Başkanımız Mustafa Şevik başta olmak üzere emeği geçen herkese teşekkür ederiz” dedi. Sevcan ÇİFTÇİ

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi