Bölüm birinciliğiyle gençlere örnek oldu

Gazetemiz köşe yazarlarından Süleyman Boz’un en yakın arkadaşlarından biri olan 63 yaşındaki Emekli Astsubay Ali Karagündüz, Pamukkale Üniversitesi (PAÜ) Fen-Edebiyat Fakültesi Sanat Tarihi Programı’nı birincilikle bitirirken azmi ve başarısı gençlere örnek oldu.

14-09-2021 11:42

Daha önce Astsubay Meslek Yüksekokulu ve Anadolu Üniversitesi Açık Öğretim Fakültesi İktisat Bölümü’nü bitiren Ali Karagündüz, aynı zamanda bir ultra maraton koşucusu olarak yurt içi ve yurt dışında çeşitli yarışmalarda ödüller aldı. Ultra maratondaki dayanıklılık ve kararlılığını öğrenim hayatına da yansıtan Karagündüz, elde ettiği başarı ile istenildiği takdirde neler başarılabileceğini gösterdi. Programdan mezun olmaya hak kazanan 12 öğrenciden biri olan Ali Karagündüz’e ödülünü Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Necip Atar takdim etti.
Bitirme tezi: Denizli Lisesi
PAÜ Fen Edebiyat Fakültesi, Sanat Tarihi Bölümü’nde 4 yıl okuyan Ali Karagündüz, bölüm birincisi olarak ünivetsite eğitimini tamamladı. Bitirme tezi olarak Denizli Lisesi konusunu işleyen Karagündüz, bir sürpriz yaparak tez kitabını köşe yazarımız Süleyman Boz’a armağan etti. Çalışmaları sırasında Denizli Lisesi tarihi ve mimarisi hakkında Karagündüz’ün kendilerinden de bilgi aldığını belirten Boz, “63 yaşındaki üniversiteli dostumuz, bölüm birincisi olarak mezunlar töreninde sahneye çıktı ve birincilik ödüllerini rektör yardımcısı Prof.Dr. Necip Atar'dan aldı. Meserret Kıraathanesi’nde kitabını armağan eden Ali,  bu sokağın "Arbat Sokağı", kültür sokağı olacağının da kanıtı oldu bir anlamda. Kendisini kutluyor, başarılar diliyoruz” dedi. Koray ÇAĞDAŞ

 

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Bölüm birinciliğiyle gençlere örnek oldu