6 Temmuz 2024 Cumartesi

Biçerdöver ve Balya fiyatlaması belli oldu

Ekinlerin olgunlaşması ve hasat sezonunun yaklaşmasıyla birlikte, biçerdöver sezonu öncesinde önemli bir toplantı düzenlendi.

06-07-2024 17:49:18

Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan, Çameli Ziraat Odası Başkanı Hamit Tuncer ve Çameli İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü görevlisi Süleyman Tezcan’ın katılımıyla gerçekleştirilen toplantıya mahalle muhtarları ve biçerdöver operatörleri de davet edildi. Toplantının ana gündem maddesi, biçerdöver hizmetleri ve balya fiyatlandırmasının belirlenmesiydi.
Toplantıda yapılan görüşmeler ve teklifler sonucunda, Çameli Ovası’ndaki düz araziler için biçerdöver hizmeti dönüm başına 270 TL, dağlık araziler için ise 350 TL olarak belirlendi. Özel bölgesel durumlar için ise pazarlık yoluna gidilebileceği konusunda mutabakata varıldı.
Ayrıca, toplantıda balya fiyatlandırması da ele alındı. 22-25 kg ağırlığındaki ot balyalarının fiyatı 15 TL, saman balyalarının fiyatı ise 20 TL olarak belirlendi.
Belediye Başkanı Cengiz Arslan, toplantıda yaptığı konuşmada, belediye olarak her zaman çiftçilerin yanında olduklarını vurguladı. Arslan, çiftçilerin emeğinin değerini bildiklerini ve onların işlerini kolaylaştırmak için ellerinden geleni yapacaklarını belirtti. Ayrıca, mahalle muhtarlarına ve çiftçilere önemli bir uyarıda bulunan Arslan, ekin hasadı sırasında anızların yakılmaması gerektiğini hatırlattı. Anız yangınlarının çevreye ve toprağa büyük zararlar verdiğini ifade ederek, bu konuda hassasiyet gösterilmesini istedi.  Kubilay DEMİR

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi