24 Mayıs 2023 Çarşamba

Bekilli’de model uçak etkinliği

Bekilli’de “15-19 Mayıs 2023 Gençlik Haftası” kutlamaları kapsamında ortaokul ve lise öğrencilerinin katılımıyla model uçak yapımı etkinliği düzenlendi.

24-05-2023 10:43:03

Pamukkale Üniversitesi Havacılık Topluluğu öğrencileri “Gençlik Haftası” etkinlikleri kapsamında Bekilli Kaymakamlığı’nın öncülüğünde düzenlenen, Türk Hava Kurumu ile birlikte Model Uçak Etkinliği’nde model uçak eğitimi verdi. Bekilli Kaymakamı Dilara Şenoğlu’nun da katıldığı etkinlikte öğrenciler, uzman eğitmenler eşliğinde uçak yapımı ve uçurmanın inceliklerini öğrendi. 
Etkinlikte öğrencilere Türk Hava Kurumu eğitmenlerinin yanı sıra Pamukkale Üniversitesi Havacılık Topluluğu öğrencileri de destekte bulundu. Öğrencilerimiz tarafından Ata ve Gökçen model uçaklarının kurulması sonrasında yapılmış olan uçaklar hep birlikte uçuruldu. Gençlerin havacılık alanındaki ilgisini artırmayı ve geleceğin havacılık profesyonellerini yetiştirmeyi amaçlanan etkinlikte katılımcılar keyifli bir deneyim yaşayarak havacılığa olan ilgilerini geliştirdi.   Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi