Başkan Uz güven tazeledi

TFF 1. Lig ekiplerinden Denizlispor’un yapılan olağanüstü genel kurulunda mevcut Başkan Mehmet Uz güven tazeledi. Uz, Denizlispor’u daha ileriye taşımak için çalışacaklarını ifade ederek, “Amacımız alt yapıdan futbolcu yetiştirmek, yeni yetenekleri keşfetmek olacak” dedi.

20-09-2021 11:30

Nihat Zeybekci Kongre ve Kültür Merkezi’nde yer alan Mehmet Gazi Salonu’nda gerçekleşen kongreye tek liste ile giren Mehmet Uz bir kez daha başkan seçildi. Başkan Mehmet Uz, 3 Ağustos’ta gerçekleştirilen kongrede başkanlığa seçilmiş, kısa bir süre içinde 19 transfer yaparak takımı baştan kurmuştu. Yönetim listesini yenilemek amacıyla yeniden kongre kararı alan Mehmet Uz, delegelerin tamamının oyunu alarak yeniden başkan seçildi.
Başkan Mehmet Uz’un yönetim listesinde şu isimler bulunuyor : Ali İnceören, Ali Yörümez, Ahmet Aşıkoğlu, Derviş Gedik, Ersen Kaplan Ferhat Yıldırım, Hasan Yıldırım, Hikmet Olgun, Hüseyin Eren, İsmail Kartal, İsmet Kaya, İzzet Çağlar Altunbaş, Mehmet Teke, Necip İrdem, Nedim Demirkan, Ömer Tuncer, Recep Dayı, Refik Kapan, Seyit Berber, Taner Atilla.
“Ekibime teşekkür  ediyorum”
Kongrede konuşma yapan Başkan Uz, bütün transferlerin sorumluluğun kendisine ait olduğunu belirterek birlik ve beraberlik çağrısı yaptı. Uz, “Biz bu kutlu göreve daha yeni geldik ama daha da güçlenmek için Denizli’mizin en büyük markası olan Denizlispor’umuzu daha ileriye taşımak adına bu kongreyi gerçekleştiriyoruz. Bize olan destek ve güvenin farkındayız. Gösterilen bu teveccüh için minnettarız. Ben ve arkadaşlarım bu güvene layık olmak için gece gündüz çalışıyoruz. Göreve başladığımız ilk günden itibaren öncelikli hedeflerimiz vardı. Bunlar transfer yasağının kalkması yeni sözleşmelerin iki artı bir olarak yapılması ve ligde kalmak. Kulübümüz bu hedefler doğrultusunda ilerlemektedir. Bunun dışında ilk beş maçta puan alamayacağımızı hesaplamıştık. Başta sayın hocam Serhat Gülpınar olmak üzere ekibime ve futbolcularıma teşekkür ediyorum. Bu hususta ellerinden geleni yapıyorlar ve yapmaya çalışıyorlar” dedi.
“Alt yapıda atılımlar yapacağız”
İlerleyen süreçte reklam ve sponsorluk anlamında çalışmaları olacağını belirten Uz, “Transfer sürecine katkılarından dolayı Hikmet Olgun ve Necip İrdem beylere teşekkür ediyorum. Göreve başladığımız gün bir bütçe belirledik. Bu kısıtlı bütçeyle en iyisini yapmak için elimizden geleni yaptık. Bu konuda hata yapma şansımız da yoktu. Yabancı futbolcu konusunda bu sezon yedi oyuncu bulundurabiliyoruz. Önümüzdeki sezonda beş yabancı oyuncu oynatabileceğiz. Bu sezon 1997 doğumlu beş oyuncu oynatmamız gerekiyor. Seneye de 99 ve üstü beş oyuncu oynatabileceğiz. Transferlerimizi bu doğrultuda gerçekleştirdik. İlerleyen zamanlarda reklam ve sponsorlukları almaya başlayacağız. Herkesten isteğimiz bu takıma destek vermesi. Çünkü bu takım bizim. O yüzden bu sezon ‘Bu Takım Bizim’ sloganımızla hedefimize yürüyeceğiz. Unutmayın ki bu şehir bizim bu takım bizim. Alt yapıda da önemli atılımlar yapacağız. Amacımız alt yapıdan futbolcu yetiştirmek, yeni yetenekleri keşfetmek olacak. Taraftarlarımızın bundan hiçbir şüphesi olmasın” şeklinde konuştu.  Serhat KÖSE

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Başkan Uz güven tazeledi