“Atomu parçalayabilirler, Türkiye’yi asla”

Vatan Partisi Denizli İl Başkanlığı, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde ‘Kürt sorununa çözüm’ konusuna yaptığı basın açıklaması ile tepki gösterdi. Cumhuriyet Parkı önünde parti adına konuşan İl Başkanı Mehmet Çobanoğlu, “TBMM’de çözüm” söylemi PKK’yı kurtarmak içindir. Ne ABD ne de başka bir güç Türk milletini bölemez! Atomu parçalayabilirler, ancak Türkiye’yi parçalayamazlar” dedi.

30-09-2021 12:30

Vatan Partisi adına açıklamayı yapan Çobanoğlu’nun konuşmasından bazı satırbaşları şu şekilde: “Hepimizin ibret ve hayretle izlediği gibi son günlerde CHP, İyi Parti, HDP PKK, Deva Partisi, Gelecek Partisi ve Saadet Partisi yöneticilerinin oluşturduğu Biden tayfası, bir süredir “Kürt Sorununa TBMM’de Çözüm” iddiasıyla kampanya yürütüyor. Biden tayfasının amacı, Kürt sorununu çözmek değil, Türkiye’yi ABD - İsrail planları çerçevesinde kaosa sürüklemektir. “Kürt Sorununa TBMM’de Çözüm” söylemi Türk Ordusunun başarıyla sonuca giden silahlı çözümünü baltalamak amacıyla gündeme getirilmiştir ve PKK’yı kurtarmak içindir. Bugün ülkemizde “Kürt Sorunu” değil terör sorunu vardır. Başta Silahlı Kuvvetlerimiz olmak üzere terörü hendeklere gömmekte başarışlı bir mücadele vermektedir. ABD güdümlü PKK/HDP dostlarının “Kürt sorunu TBMM’de çözülmelidir” diye tutturması karşısında, Türkiye Büyük Millet Meclisi Türk Milletinin iradesini ve hükümete verdiği görevi bir kez daha dünyaya ilan etmeli ve PKK dostlarının bozgunculuğunu mahkûm etmelidir.”
Karar teklifi hazırlandı
“Vatan Partisi olarak, ülkemize yönelik bu bölücü, kaos planını mahkum etmek ve Türk milletinin kararlılığını göstermek amacıyla bir karar teklifi hazırlamış, TBMM Başkanlığına sunma kararı almıştır. Bu teklifi, önümüzdeki günlerde Vatan Partisi Genel Başkan Yardımcısı ve TBMM 20. Dönem Başkan Vekili Sayın Hasan Korkmazcan başkanlığında bir Parti Heyeti eliyle Meclis Başkanımız Sayın Mustafa Şentop’a sunuyoruz ve Meclis Başkanımızın bu Tasarıyı Meclis gündemine almasını saygılarımızla talep ediyoruz.”
“Türkiye Büyük Millet Meclisi toplanarak şu kararı almıştır: ABD başta olmak üzere Atlantik sistemi içinde bulunan kimi devletlerin ve denetledikleri unsurların “Kürt sorunu” başlığı altında ısrarla dayattıkları sorun, TBMM’nin temsil ettiği millet iradesiyle demokratik haklar açısından esas olarak çözülmüştür. Türk milletinin ayrılmaz parçası olan Kürt vatandaşlarımızın eşitlik, kardeşlik ve birlik yönündeki demokratik talepleri yasalarla düzenlenmiştir ve hükümetçe uygulanmaktadır.” 
“Silahlı dayatmaya silahla yanıt”
“ABD ve güdümündeki Bölücü Terör örgütü, sorunun Türkiye’nin bütünlüğü ve barış içinde çözümüne karşı bölünmeyi ve savaşı dayatmıştır. Bu durumda Türkiye Cumhuriyeti Devleti, silahlı dayatmaya silahla yanıt vermiştir ve bölücü terörü yurt içinde ve sınır ötesinde temizleme görevinin sonuna gelmiştir. Bu çözüm, Türk Milletinin iradesini temsil eden TBMM’nin çözümüdür. TBMM, bütün dünyaya bir kez daha ilan etmektedir ki, Türkiye Cumhuriyeti’ne silah çekenler, dün olduğu gibi yarın da Türkiye Cumhuriyeti’nin silahıyla tanışacaklardır. 24 Temmuz 2015 günü Bölücü Terör Örgütünü temizleme kararı alan Türkiye Hükümeti, Türkiye Büyük Millet Meclisinin çözümünü uygulamıştır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, Bölücü Terörü yurtta ve sınır ötesinde hendeklere gömen Türk Silahlı Kuvvetleri’nin komutanıdır. Türkiye Büyük Millet Meclisi, görevini yerine getiren Mehmetçiğimizi kutluyor, şehitlerimize Allah’tan rahmet diliyor ve gazilerimize şükran duygularını bildiriyor.”
“Mecliste PKK istemiyoruz”
“Türk Silahlı Kuvvetleri, Türk Polis Teşkilatı ve Köy Korucuları, Türkiye Cumhuriyeti’nin yaptırım gücünü hayata geçirerek vatanımıza barış ve huzur getirmişlerdir. Bugün ülkemizin Güneydoğusunda ve vatanımızın her köşesinde yaşayan vatandaşlarımız, ABD güdümlü Bölücü Terörden kurtulmanın ve huzura kavuşmanın sevincini yaşıyor. Bölücü Terörün dağda, kırda, bayırda, hendekte, sokakta, belediyelerde ve Türkiye Büyük Millet Meclisi çatısı altında nefes almasına izin vermeyeceğimizi dosta düşmana ilân ediyoruz. Bölücü Terörün şu veya bu kisve altında eleman devşirmek, para toplamak, propaganda yapmak, yıkıcı eylemlere kalkışmak için yasal olanakları kullanmasına izin vermeyeceğiz. Milletimizin bize sorumluluğumuzu hatırlatan sesini duyuyoruz: Meclis’te PKK istemiyoruz! Gazi Meclisimize Terör Örgütünü sokmak isteyenlere kesin yanıtımız budur!” Serhat KÖSE

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “Atomu parçalayabilirler, Türkiye’yi asla”