21 Kasım 2022 Pazartesi

Ara tatil dolu dolu geçti

Ensar Vakfı Denizli Şubesi tarafından hayata geçirilen ve Denizli il Müftüluğü arkasındaki Sırakapılar Mahallesi'nde bulunan Çınar Kitap Kahve faaliyetlerini aralıksız olarak sürdürüyor. 10 günlük ara tatil döneminde de çocuklara yönelik faaliyetler düzenlendi. Çocuklar, vakitlerini Çınar Kitap Kahve'de hem eğlenerek, hem de öğrenerek dolu dolu geçirdi.

21-11-2022 12:03:13

Ensar Vakfı Çınar Kitap Kahve'de Çocuklar, Kur'an-ı Kerim, Temel Dini Bilgileri eğitimlerinin yanında derslerine destek kursu da görüyor. Kitap okuma saatinin de yapıldığı programda, masa tenisi, akıl ve zeka oyunları, dart'ta yer alıyor.
“İslam’ı çocuklarımıza doğru şekilde anlatmanın derdindeyiz”
Çocuklara yönelik faaliyetler hakkında Ensar Vakfı Denizli Şube Başkanı Hüseyin Karademir tarafından yapılan açıklamada şu ifadelere yer verildi: “Türkiye’nin geleceğini şekillendirecek, manevi değerlerini ayakta tutacak, güzel ahlakı kendine düstur edinen nesiller yetiştirmenin gayretindeyiz. İslam’ı çocuklarımıza doğru şekilde anlatmanın derdindeyiz. Gençlerimiz, İslam’ın ne olduğunu anladıklarında, dinimize bağlılıkları daha da artacaktır.”
“Evladınızı İslam ahlakına göre yetiştirin”
 İlköğretim ve ortaöğretim sürecinde verilen eğitimin çok önemli olduğunu aktaran Başkan Karademir, “Ortaöğretim ağacın köküdür. Biz bu hakikati görerek temeli sağlam atma gayretindeyiz. Temelleri sağlam atılmış bir zihin Allah’ın izniyle sapmaz. Bir çocuk, geçmişini bilerek, kitabını okuyarak, en çok peygamberini severek büyümelidir. Adab-ı muaşerete uygun yetiştirilmelidir. İşte Ensar Vakfımızın anlatmaya çalıştığı bunlardır. Bizler tüm Velilere de bu anlamda sesleniyoruz; evladınızı İslam ahlakına göre yetiştirin. Bizlerin yegâne gayreti ahlak ve maneviyatın her bünyede yeşermesidir. Bu bağlamda ulaşılmamış bir tek çocuk kalmayıncaya kadar gayret edeceğiz” dedi.  Kubilay DEMİR

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi