Amatör spor haftası kutlamaları başladı

Geçtiğimiz yıl pandemi önlemleri nedeniyle yapılamayan Amatör Spor Haftası kutlamaları bu yıl kortej yürüyüşü ile başladı. Açıklamada, sporun önemine vurgu yapıldı. 

07-10-2021 18:01

Her yıl 4-10 Ekim 2021 tarihleri arasında geleneksel olarak yapılan ancak geçtiğimiz yıl pandemi nedeniyle yapılamayan  amatör spor  haftası yoğun katılım ile başladı. Valilik binası önünden başlayarak Gazi Bulvarı'ndan 15 Temmuz Şehitler Meydanı'na kadar yürüyen protokol ve sporcular meydanda vatandaşlarla kucaklaştı. Yürüyüş esnasında Gazi Bulvarı'nda bulunan vatandaşlar alkışlarla sporculara destek oldu.  Çeşitli sportif gösterilerin de yapıldığı açılış programında ilk olarak Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu Başkanı Ayşe Sarıkaya konuştu. Ardından Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu konuşmasını yaptı. Konuşmaların ardından protokol ve vatandaşlar gösteri izledi. Denizli Gençlik Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, Denizli Amatör Spor Kulüpleri Başkanı Ayşe Sarıkaya, Denizli Büyükşehir  elediye Genel Sekreter Yardımcısı Ömer Faruk Özer, Denizli Büyükşehir Belediyesi Spor Dairesi Başkanı Süleyman Akbulut, Önceki Dönem DASKF Başkanı Feyyaz Ceşen, Gençlik ve Spor Pamukkale İlçe Müdürü Zafer Akçay, Merkezefendi İlçe Müdürü İbrahim Kovan da katıldı. 

resim

Pandemi nedeniyle geçen yıl yapılamadı

Geçen yıl covid-19 nedeni ile yapılamayan kortej yürüyüşünün bu yıl 9.’sunu düzenlediklerini söyleyen Denizli Gençlik ve Spor İl Müdürü Ahmet İbanoğlu, “Amatör spor branşları sağlıklı, mutlu, zeki, çevik, çalışkan ve ahlaklı bireylerin yetişmesini, büyük Atatürk’ün sporcularımıza dediği gibi, “Ben sporcunun; zeki, çevik ve aynı zamanda ahlaklısını severim” söylemi üzerine toplumda dostluğu ve dayanışmayı güçlenme üstüne, milli bir spor kültürü geliştirmek adına hizmet etmektedir. Sporda başarı; amatör bir ruh ve başarı ile mümkündür" dedi. 

"Çocuklar bağımlılıktan kurtulsun"

Denizli Amatör Spor Kulüpleri Federasyonu (DASKF) Başkanı Ayşe Sarıkaya, Denizli’nin kent kimliğinin gelişmesinde sportif başarılarının yerinin büyük olduğunu anlattı. Sarıkaya, “Günümüz sanayi ve bilgi toplumunda spor, gereksinimden çok, yaşamın bir parçası, insanlar ve toplumlar arası diyalogun önemli bir aracı haline gelmiştir. Bu bağlamda spor, fiziksel olduğu kadar psikolojik yönden ruhsal ve sosyal gelişimine katkı sağlayan önemli bir olgudur. Bu nedenle sporu sadece yarışmak değil bir yaşam biçimi olarak değerlendirmek, hayatımızın bir parçası olarak görmek son derece önemlidir. İşte spora bu açıdan bakmak, amatörce de olsa spor olgusunu hayatımızın bir parçası yapmak, sizleri günümüz hastalığı olan teknolojinin esiri olmaktan telefon-internet bağımlılığından kurtaracak, bunun dışındaki kötü alışkanlıklardan da uzak tutacaktır" dedi. Serhat KÖSE

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Amatör spor haftası kutlamaları başladı