Ürgüp 3 aylık

Akbaş Sosyal Tesisi’nin temeli atıldı

Honaz Belediyesi Akbaş Sosyal Tesisi için Honaz’ın Akbaş Mahallesi’nde temel atma töreni düzenlendi. 700 nüfuslu mahallede yaşayanlar törene katılırken, Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek’e böylesine bir tesis için teşekkür etti. Başkan Kepenek ise “Temeli bugün atıyoruz. Açılış 2 Haziran’da” diyerek müjdeyi verdi.

07-12-2021 11:15
Honazlılar önemli bir açılışa şahit oldu. Honaz Belediyesi’nin Akbaş Mahallesi’ndekisosyal tesis inşaatının temeli düzenlenen törenle atıldı. Açılışa CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca, Bozkurt Belediye Başkanı Birsen Çelik, CHP İlçe Başkanları, mahalle muhtarları, Honazlı ve Akbaşlı vatandaşlar katıldı.
“Sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyoruz”
Törende ilk sözü alan Honaz Belediye Başkanı Yüksel Kepenek, ilçeye verdikleri yatırım sözlerini birbirgerçekleştirdiklerini belirerek "Bugün büyük bir heyecan içindeyim. Akbaş’a bir söz verdim. Akbaş’a en büyük yatırımın sözünü verdim. Bugün sözümüzü tutmanın mutluluğunu yaşıyorum. Bu gurur sadece benim değil, tüm Akbaşlıların gururu. Akbaş Mahallemizde sosyal tesis yoktu. Büyük bir ihtiyaç vardı. Bu yeni proje ile birlikte AkbaşMahallemize hem kapalı pazaryeri olarak kullanılabilecek, hem de düğün, sünnet, mevlid gibi etkinliklerin yapılabileceği, içerisinde taziye evi, mutfak ve büfe türü iş yerlerinin de bulunacağı çok amaçlı sosyal tesisikazandırıyoruz” dedi.
“Karaca’nın büyük katkısı var”
Akbaş’ın zor bir coğrafyada olduğunun altını çizen Başkan Kepenek “Akbaş bizim için çok önemli bir mahalle. Bu tesisin yer tahsisi için çok uğraştık. Özellikle Genel Başkan Yardımcımız Sayın Karaca’nın bu yerin tahsisi ile ilgili çok büyük katkısı var. Kendisine huzurlarınızda teşekkür ediyorum. birçok yatırım yaptık. Akbaş’ın ardından Karaçay ve Yokuşbaşı’na da sosyal tesis yapacağız” diye konuştu.
Açılış 2 Haziran’da
Kepenek, belediye olarak hiçbir yere borçlarının olmadığına işaret ederken “Buranın parası hazır. Bankada bekliyor. Tamamen öz kaynaklarımızla yapıyoruz. Belediye olarak borcumuz yok. Öncelik Akbaş’taydı. Önceliği buraya verdik. Bugün temel atıyoruz. 2 Haziran’da da burada açılışımızı yapacağız” dedi.
“Kılıçdaroğlu’ndan selam getirdim”
Başkan Kepenek’in ardından konuşan CHP Genel Başkan Yardımcısı Denizli Milletvekili Gülizar Biçer Karaca ise “Akbaşlıları selamlıyorum. Honaz’daki seçimin kaderini Akbaş belirledi. Honaz’ın tüm mahalleleri bizim için çok önemli. Bugün Akbaş’a verilen sözü tutuyoruz. Dün Mersin Mitingi vardı. Ben Genel Başkanımız Kılıçdaroğlu’na mitinge katılamayacağımı, Akbaş’taki açılışa katılacağımı söyledi. Kendisi de siz Akbaşlılara, Honazlılara selam söyledi” dedi.
“Denizli isteyecek, biz yapacağız”
Pazaryerinin tahsisi için büyük emek harcandığını söyleyen CHP’li Karaca “1.5 yıl mücadele edildi. Ardından bu yer kazanıldı. Akbaş’ın hayali gerçekleşiyor. Böylesine modern bir tesisin açılışını gerçekleştirmek bizim içinde büyük onur. Akbaş isteyecek, Honaz isteyecek, Denizli isteyecek biz yapacağız” diye konuştu. Haber Merkezi
Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Akbaş Sosyal Tesisi’nin temeli atıldı