“20 yıllık AK Parti iktidarında gülmeyi unuttuk”

CHP Genel Başkan Yardımcısı Gülizar Biçer Karaca, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun görevlendirmesiyle bu kez Amasya’daydı. Karaca, Türkiye’nin 20 yıllık Ak Parti iktidarında gülmeyi unuttuğunu söyledi.

14-06-2022 11:18
CHP’li kadın milletvekilleri, Parti Meclisi Üyeleri, YDK Üyelerinden oluşan heyet, iki gün boyunca Amasya merkez ve ilçelerde saha çalışması yaptı. CHP heyeti, çiftçilerle, tekstil işçileriyle, gençlerle, kadınlarla, işsizlerle, toplumun farklı kesimleriyle bir araya geldi. CHP Politikalarını ve Aile destekleri sigortasını vatandaşlara tek tek anlatan CHP Amasya heyeti, çiftçinin, esnafın, işçinin isyanını dinledi. Amasya heyeti; hane ziyaretleri, mahalle toplantıları, sivil toplum kuruluşları görüşmeleri, esnaf buluşmaları gerçekleştirdi. İlk gün ziyaretleri kapsamında merkezdeki STK ziyaretlerinin yanı sıra, 9 grup halindeki kadın heyet üyeleri, hane ziyaretleri yaparak Aile Destekleri sigortasını kadınlara anlattı. Selanik Muhacirleri Derneği, Şehit Yüzbaşı Engelsiz Yaşam Merkezi, Amasya Ticaret ve Sanayi Odası, Amasya Barosu ziyaretlerinde kentin ihtiyaçları ve yapılması gerekenler konuşuldu.
“Hedef halkın iktidarı”
Vatandaşlarla konuşan Karaca, “Vatandaşlarını unutan, ülkemizin gelirini 84 milyonla eşit, adil paylaşmayan bu iktidara artık dur demek gerekiyor. Tek hedef var halkın iktidarı, tek hedef CHP’nin, Millet İttifakı’nın iktidarıdır. Hiç kimsenin kıyafeti, kimliği, inancı, düşüncesi yaşam şeklinden dolayı, attığı tweetten dolayı tutuklanmadığı, ötekileştirilmediği özgür, bağımsız Türkiye’yi hep birlikte kurabiliriz” dedi.
“Bakan Nebati diyor ki: Umurumuzda değilsiniz”
Eleştiri oklarını Hazine ve Maliye Bakanı Nurettin Nebati’ye de çeviren Karaca, “Ekonomik buhrandan saraydaki tek kişilik hükümetin, Ekonomi ve Maliye Bakanı’nın haberi yok. Amasya’nın iktidar milletvekillerinin haberi yok. Ekonomi ve Maliye Bakanı bu kötü gidişe dur diyebilir mi, akaryakıta her gün gelen zamlar ile çiftçi traktörünün kontağını açamazken, gençler ailelerinin yanına gelecek otobüs biletini alamazken, kadınlar evine ekmek alamazken çare üretecek mi diye baktım. Ama Nebati “dar gelirli ile işimiz yok, biz zenginlere hizmet ediyoruz” dedi. Çalışan nüfusun yüzde 50’den fazlası asgari ücretin, açlık sınırın altında hayatını sürdürmek için olağanüstü mücadele veriyorlar. Diyorlar ki umurumuzda değilsiniz. Vatandaş ev alamıyor, fahiş kiraları ödeyemiyor, bir çözüm üretir mi dedik, evet ürettiler. Cebinde 2 milyonun yoksa bankadan 2 milyon lira kredi çekeceksiniz dediler. Asgari ücretle geçinmeye çalışan yurttaşlarımıza hangi banka 2 milyon lira kredi verir? ‘Her ay bu kredinin aylık 27 bin 200 lira kredi taksitini bankaya ödeyeceksiniz’ dediler, bunu kim öder, zenginler. Amasya’da kaç yurttaşımız aylık 27 bin 200 lirayı öder? Zengini zengin yoksulu daha da yoksul yapan bu düzen, bu çark bitmeli. Birlikte omuz omuza, halkın iktidarı için gece gündüz çalışarak 84 milyonun bu ülkenin kaynaklarının eşit ve adil şekilde paylaşacağı bir düzeni birlikte kurarak bitirmeliyiz” dedi.  Sevcan ÇİFTÇİ
Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “20 yıllık AK Parti iktidarında gülmeyi unuttuk”