29 Temmuz 2021 Perşembe

15 yıllık hayal yükseliyor

Denizli Sanayi Odası(DSO), İzmir yolu üzerindeki yeni hizmet binasının temel atma törenini pandemi nedeniyle gerçekleştirememişti. Aradan geçen süre zarfında büyük bir bölümü tamamlanan bina yoğun katılımla tanıtıldı. Başkan Müjdat Keçeci, 15 yıllık hayallerinin gerçeğe dönüştüğünü söyledi.

18-06-2021 10:41

DSO’nun İzmir yolu üzerinde yapımı tüm hızıyla devam eden yeni hizmet binasının tanıtım töreni gerçekleşti. Törene DSO Başkanı Müjdat Keçeci’nin yanı sıra Eski Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci, Denizli Büyükşehir Belediye Başkan Yardımcısı Av. Ali Değirmenci, Pamukkale Belediye Başkanı Avni Örki, Denizli Organize Sanayi Bölgesi Yönetim Kurulu Başkanı Abdulkadir Uslu, iş dünyasından bir çok isim ve konuklar katıldı. Tören DSO Başkanı Müjdat Kececi’nin konuşması ile başladı. 
‘Çok heyecanlıyız ve çok sabırsızız’
15 yıllık hayallerinin gerçekleşmesine tanık olduklarını ifade eden Başkan Kececi, “Bugün burada sizlerle bir arada olmak bizim için 15 yıllık bir hayaldi. Henüz tamamlanmadan, inşaat halindeki bir binada böyle bir organizasyon yapmamıza neden olan heyecanımızı mazur görün. Çok heyecanlıyız ve çok sabırsızız çünkü 15 yıllık bir hayalin gerçekleşmesine tanık oluyoruz. Denizli’de Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği’ne bağlı olan 3 merkez oda olarak biz, Türkiye’de ilk defa birlikte bir bina yapmak için kolları sıvadık. Bir yarışma neticesinde belirlenen mimari projemiz sonrasında, o zaman Denizli’de belediye başkanlığı yapan Bakanımız Nihat Zeybekci bize bu binayı yapmak için bu arsayı uygun gördü. Tapunun devir teslimi ise Osman Zolan Başkanımıza nasip oldu. Her ikisine de teşekkürü borç bilirim” dedi. 
‘Utanıyorduk’
Denizli Ticaret Odası ve Denizli Ticaret Borsası’na nazaran yeni hizmet binasına daha çok ihtiyaç duyanın kendileri olduğunu belirten Başkan Keçeci, “Bir sanayi kenti olan Denizli’de, uluslararası ve ulusal heyetleri, devlet büyüklerimizi ağırlarken, sanayicilerimiz adına utanıyorduk. Hiçbir zaman gösteriş peşinde olmadık ama 50 yılı doldurmak üzere olan hizmet binamız artık Denizli’nin büyüyen ve gelişen sanayisine yetmemeye başlamıştı. Bu nedenle diğer odalardan önce davranıp, 2020 yılının Eylül ayında ihalemizi gerçekleştirerek Ekim ayında temelimizi attık. Pandemi nedeniyle temel atma töreni veya başka bir şey yapamadık ve bugüne kadar sizinle bu heyecanımızı paylaşamadık. Bugün sizlerle bu heyecanımızı geç de olsa paylaşmak için birlikte olmak istedik. Burası Denizli’de üreten, üretime katkı sağlayan herkesin yeni evi olacak. Burası biz sanayicilerin evi olacak. Buraya katkı sağlayan, burada emeği geçen çok insan var. Umuyorum ki açılışımızda hepsine tek tek teşekkür edeceğim ancak bu süreçte bizden desteklerini hiç esirgemeyerek yoğun mesai harcayanlara ve tüm üyelere teşekkür ederim” şeklinde konuştu.  Serhat KÖSE

Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 15 yıllık hayal yükseliyor