25 Temmuz 2022 Pazartesi

15 Temmuz Resim ve Fotoğraf Sergisi

15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü anma etkinlikleri kapsamında Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Eğitim Genel Müdürlüğü tarafından mesleki okullar arasında "Türkiye Aşkına" konsepti ve alt temalara uygun olarak düzenlenen resim yarışması kapsamında ilimiz öğrencilerin hazırladıkları resimlerden oluşan serginin açılışı yapıldı.

20-07-2022 11:12:34
İl Milli Eğitim Müdürlüğü fuaye alanında gerçekleştirilen açılışa İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici, yöneticiler, okul müdürleri öğrenciler ve veliler katıldı.
Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı ile başlayan program Kur’an-ı Kerim Tilaveti ile devam etti.
15 Temmuz resim ve fotoğraf sergisinin açılış kurdelesini kesen İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici yaptığı konuşmasında “ 15 Temmuz 2016 günü darbe girişimiyle karşı karşıya kalan Türkiye, milleti ve devletiyle omuz omuza verdiği direniş ve mücadeleyle tüm dünyaya örnek teşkil etti.
Türk demokrasisini hedef alan bu hain girişim, Türk halkının demokrasiyi ve seçilmiş iradeyi korumak için gösterdiği destansı direnişle geri püskürtülmüştür.
Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla sokağa dökülen Türk milletinin gösterdiği cesaret ve kararlılıkla elde edilen bu zafer, dünyada örneği olmayan bir ruh halini ve demokrasi bilincini ortaya koymaktadır. Zaferle sonuçlanan bu anlamlı direnişi ve mücadele ruhunu toplumsal hafızada her daim diri tutmak amacıyla “15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü” her yıl özenle hazırlanan çeşitli etkinliklerle anılmaktadır. Çocuklarımızın ve gençlerimizin demokrasi, millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, yurt savunması ile şehitlik konularında farkındalığının artırılması, geleceğin teminatı olan çocuklara ve öğrencilere, millî, manevi ve insani değerleri ile tarihsel ve kültürel hassasiyetleri kazandırmak, öğrencilerde ailesini, vatanını, milletini seven ve daima yüceltmeye çalışan, insan haklarına saygılı ve devletine karşı görev ve sorumluluklarını bilen ve bunları davranış haline getirmiş bireyler olmaları konusunda farkındalık oluşturmak amacıyla 15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri kapsamında Müdürlüğümüzce ilimiz genelindeki mesleki ve teknik eğitim okulları arasında günün anlam ve önemini belirten demokrasi, millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, yurt savunması ile şehitlik konularında resim yarışması düzenledik. Öğrencilerimizin birbirinden güzel ve değerli eserlerinin sergisini açmak için bir araya geldik. Yarışmaya katılan tüm öğrencilerimizi tebrik ediyor başarılar diliyorum.” dedi.
15 Temmuz Demokrasi ve Millî Birlik Günü etkinlikleri kapsamında ilimiz genelindeki mesleki ve teknik eğitim okulları arasında günün anlam ve önemini belirten demokrasi, millî birlik ve beraberlik, vatan sevgisi, yurt savunması ile şehitlik konularında düzenlenen resim yarışmasına 21 eser katıldı. Birbirinden değerli eserlerin arasından Çardak Çok Programlı Anadolu Lisesi öğrencisi Damla Kara yaptığı resim ile il birincisi oldu. Birincilik ödülü ile yarışmaya katılan öğrencilere katılım belgeleri İl Milli Eğitim Müdürü Süleyman Ekici tarafından verildi. Haber Merkezi
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi