TUANA SPOR KULÜBÜ FIRTINA GiBi ESiYOR!

Tuana Spor Kulübü Kick Boks Antrenörü Adem Kurt ve sporcuları 2023 Türkiye Kick Boks Turnuvası’nda başarıdan başarıya koştu.

01-03-2023 11:37:58

Şanlıurfa’da Kick Boks Federasyonu’nun düzenlediği Türkiye Kick Boks Turnuvasında madalyaları topladı. 16 sporcuyla adeta Güneydoğu bölgesine çıkarma yapan başarılı ekip 12 derece alarak turnuvaya damga vurdu. Denizli’nin önde gelen spor kulüplerinden biri olan ve yetiştirdiği başarılı sporcularla adından sıklıkla söz ettiren Tuana Spor Kulübü Kick Boks Antrenörü Adem KURT, 6 ile 40 yaş aralığında toplamda 53 sporcusu olduğunu ve sporun yaşı olmadığına değindi.
Yerel ve Ulusal turnuvaların yanı sıra Uluslararası turnuvalarda da boy göstermeyi sürdürüyorlar
Çalışmaları ve hedefleri ile ilgili gazetemize özel açıklamalarda bulunan kulüp antrenörü Adem KURT, “Görev aldığımız ilk günden bu yana daima başarı odaklı olarak çalışmalarımızı sürdürdük. Başarının disiplinli çalışmadan geçtiğini öğrencilerimize aşılamaya çalıştık. Bunu da bugüne baktığımızda başardığımızı düşünüyorum” dedi. Sporcularıyla birlikte hem Denizli’yi hem de Türkiye’yi Ulusal ve Uluslararası arenada başarıyla temsil etmeye çalıştıklarının altını çizen Başarılı Antrenör Adem KURT, “Sayısız turnuvaya katıldık ve bunların büyük çoğunluğunda başarı sağlayarak kürsü sevinci yaşadık. Bunları örneklendirmek gerekirse geçen yılbaşı Ordu ilimizde gerçekleşen Türkiye Kick Boks Turnuvasından güzel dereceler ile döndük. Yine 2022'de İstanbul’da düzenlenen Uluslararası Türkiye Açık (Turkish Open) Dünya Kupasın da dikkat çeken derecelerimiz oldu. Bunların yanında yakın tarihte sizlere aktarabileceğim Kocaeli’de düzenlenen Türkiye Büyükler, Gençler, Yıldızlar ve Minikler Kick Boks Şampiyonası var. Burada elde ettiğimiz yine çok önemli derecelerden bahsetmemiz mümkün” dedi.  
Son olarak katıldıkları ve önemli derecelerle döndükleri organizasyon hakkında da bilgiler veren Antrenör Adem KURT, “Türkiye Kick Boks Federasyonu Cumhuriyetin 100’üncü kuruluş yıldönümü dolayısıyla Minikler, Yıldızlar’a ay yıldızlı formayı giyme ve Milli Sporcu olma şansı verdi. Şanlıurfa’da düzenlenen turnuva 10 ili etkileyen ve büyük felakete sebep olan depremin hemen bir hafta öncesinde tamamlandı. Bu anlamda yeri gelmişken depremde hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza acil şifalar diliyorum. Allah milletimize bir daha böyle bir felaket yaşatmasın inşallah” dedi. 

Sporcularımızdan Ayşe Özel Minik Bayan 37 kg Point Fighting Türkiye 1’incisi, 
Gülten Sivaslıoğlu Yıldız Bayan 50 kg Point Fighting Türkiye 2’ncisi, 
Adem Kurt 69 Kg. Point Fighting  Türkiye 3’üncüsü,
Faruk Selman Çınar Genç Erkek 74 kg Light Contact ve 74 kg Kicklight  Türkiye 3’üncüsü, 
Kardelen Oflar Genç Bayan 55 kg Light Contact ve 55 kg Point Fighting Türkiye 3’üncüsü, 
Ahmet Sivaslıoğlu Yıldız Erkek 47 kg Point Fighting Türkiye 3’üncüsü, 
Ali Berat Çelik Minik Erkek 47 kg Point Fighting Türkiye 3’üncüsü, 
Mehmet Aras Yağlı Minik Erkek 32 kg Point Fighting Türkiye 3’üncüsü, 
Hasan Okayay Alt Minik Erkek 36 kg Point Fighting Türkiye 3’üncüsü ve 
Sueda Kındım Genç Bayan 65 kg Point Fighting Türkiye 3’üncüsü 
olarak kulübümüzü ve bizleri yine gururlandırmayı başardılar. 

Adem Kurt jübilesini de  Şanlıurfa’da yaptı
Şanlıurfa’da federasyon tarafından düzenlenen bu önemli organizasyondan da alınlarının akıyla çıktıklarını ifade eden Başarılı Antrenör Adem KURT, “Şanlıurfa’daki organizasyonda dereceye giren sporcular, Mayıs ayında düzenlenecek olan Dünya Kupası’na katılacaklar ve bu açıdan Şanlıurfa organizasyonu bizim için büyük anlam ifade ediyordu. Sporcularımız sağolsunlar bizi yanıltmadılar. 
Bu turnuvanın benim için de anlamı farklı oldu. Çünkü ben de bu şampiyonayla birlikte jübilemi yapma fırsatı buldum. 69 kg Büyük Erkeklerde mücadele ettim ve zorlu mücadeleler sonrasında Point Fighting Türkiye 3’üncüsü olmayı başardım. Benim için keyifli ve anlamlı bir jübile oldu” dedi. Kulüp Antrenörü Adem KURT, başarı odaklı çalışmalarının süreceğini, bu branşlara ilgisi olan herkesi kulüplerine beklediklerini de ifade ederek sözlerini noktaladı. Serhat KÖSE

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - 1-0 galip geldi