‘­DOD Ön Yargıları Aşıyor’ projesi tamamlandı

Güney Ege Kalkınma Ajansı’ndan (GEKA) teknik destek almaya hak kazanan “Denizli Otizm Derneği (DOD) Ön Yargıları Aşıyor” projesi tamamlandı. Proje kapsamında DOD üyeleri ve gönüllüleri hem Erasmus+ Projesi yazma eğitimi aldılar hem de danışmanlarıyla birlikte üç proje yazdılar.

10-06-2021 11:35
Denizli Otizm Derneği Ön Yargıları Aşıyor projesi kapsamında İzmir Eğitim Kooperatifi’nden (İZEK) Proje Danışmanı Barış Özcan tarafından verilen eğitimler, ön hazırlık çalışmaları ve proje yazma uygulamaları Mart, Nisan ve Mayıs aylarında gerçekleştirildi.
Dernek olarak ana hedeflerinden birinin otizm alanında daha iyi savunuculuk yapmak amacıyla uluslararası bağlantılarını güçlendirmek olduğunu ifade eden Denizli Otizm Derneği Başkanı Burcu Bilik, GEKA tarafından kendilerine sağlanan teknik destek sayesinde DOD’un Erasmus+ projesi yazma kapasitesinin geliştiğini belirtti.
Burcu Bilik, şunları söyledi: ‘’GEKA başvuru sürecimiz, bileşeni olduğumuz Engelli Çocuk Hakları Ağı sekreteryasında görev alan Av. Ali Ulusoy’un derneğimizi ziyaretiyle başladı. Engelsiz ve Mutlu Yaşam Derneği’nin desteğiyle Denizli Otizm Derneği Ön Yargıları Aşıyor isimli GEKA proje başvurumuzu yaptık. Başvrumuzun kabul edilmesinin ardından İZEK’ten Proje Danışmanı Barış Özcan ile birlikte çalışmalarımız başladı. Erasmus projeleriyle ilgili temel eğitimlerin ardından üç proje yazdık. GEKA’nın bize sağladığı eğitmenimiz Barış Özcan’ın verdiği eğitimler ve harika rehberliği sayesinde Erasmus+ projelerini nasıl yazacağımızı uygulamalı olarak öğrenmiş olduk.” Haber Merkezi
Bizi Google'de Takip Edin!
YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ‘­DOD Ön Yargıları Aşıyor’ projesi tamamlandı