poyrazoğlu otomotiv etiler
5 Ağustos 2020 Çarşamba

ŞU  DUYGUSALLIĞI  AŞALIM ARTIK 

Atilla Sezener

15-11-2019

Kendi adıma insanımızdan en çok şikayet ettiğim yer, akıldan önce duygu ile hareket etmeleridir. Bunun sayısız örnekleri var. Ben şimdi sadece ikisini önünüze koyacağım.

*

Birçok arkadaş, tarikat- tekke- istismarcı vakıfların toptan kapatılmasını istiyorlar. Hatta Diyanet İşleri Başkanlığının da. Son derece haklı olarak isyan ediyorlar. Yapılanları içlerine sindiremiyorlar.

*

Peki bunları kim kapatacak ?.Elbette iktidar kapatacak. Güzel kardeşim, iktidarın varlığı bunlara bağlı. Kimse bindiği dalı kesmez. Hayal görmeyelim.

İkinci sorun şu: Efendim “En önemli mesele eğitimdir” hatta bunu ısrarla tekrar edip, başka laf etmeyenler var. Bunun aksini söyleyen var mı ?. Yalnız sorun bu değil, ayaklar yere basmalı. Size sadece şunu söyleyeyim: ilk okul mezunu FETO’nun arkasına takılanlara bir bakın. Orgeneraller dahil, sayısız general, yüksek hakim ve diğer adliyecilerden binlerce, üniversite rektörleri, sayısız profesör, doçent, diğerlerini saymaya gerek görmüyorum. Bunlar eğitimsiz kişiler mi ?

*

Şu anda bizi yönetenler eğitimsizler mi?.

*

Bu iktidar döneminde her Eğitim Bakanı, kendine göre bir sistem kurdu. Yalan mı ?.

*

Eğitim nedir ve kimler eğitecek?, ayrıca eğitimcileri kimler eğitecek ?. Eğitim diye çığlık atanlar, bir anlatsınlar bakalım.

*

Şu duygu ile aklın yerini bir değiştirin tekrar konuşalım. Lütfen asla unutmayın, “Hukuk Devleti” olmayan yerde, ne eğitim ve ne de eğitim sistemi dokunulmaz ve çağdaş olamaz.

POSTA ATMA ÖRGÜTÜ KURALIM

Bizde özellikle son yıllarda çeşitli kişi ve kuruluşlar, kendileri gibi düşünmeyenlere ve hoşlanmadıklarına posta atma modası başlattılar. Dikkat edin moda diyorum, çünkü yapılanın akıl ve bilimle hiçbir ilgisi yok. Ayrıca karşı yönden halk tabiriyle sallayan da yok.

*

Posta atıcılar şöyle düşünüyor:

-Ben, her zaman, her yerde ve her konuda daima haklıyım.

-Karşımda olan yerli ve yabancılar ise, her zaman, her yerde ve konuda daima haksızlar.

*

Posta atmanın iki karşılığı vardır:

1-Psikolojik tatmin, sürekliliği halinde sizi psikiyatri hastası eder.

2-Kişi ve kuruluşlar olarak yeterince düşmanımız var, bunların sayısı artar.

*

Hele çeşitli derecede gücü elinde bulunduranların posta atmaları, bir başka oluyor ama, her çeşit enflasyonu (anlayan anlar) artırıyor.

*

İşin ciddiyetini kaçırmamak, konuyu ucuzlatmamak, muhatapların sallamalarını sağlamak için koordineli olarak ciddi bir kuruluşa ihtiyaç vardır.

*

Yalnız bir uyarı daha yapayım. Klasik ve nöbetçi yalakalar bu işlerden uzak tutulmalıdır.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ŞU  DUYGUSALLIĞI  AŞALIM ARTIK 
Atilla Sezener - Diğer Yazıları
Bütün Atilla Sezener Yazıları