poyrazoğlu otomotiv etiler

SEÇİM SONRASI TEBRİK VE İSTEKLER

Asil Türk

05-04-2019

Benim siyasetten pek haz almadığımı yakın çevrem son derece iyi bilir. Ancak, ilimiz merkezinde bulunan Denizli Büyükşehir Belediyesi, Merkezefendi ve Pamukkale Belediye Başkanlıklarının avukat meslektaşlarım tarafından yönetilecek olması bana bir avukat olarak onur verdiğini söylemeden geçemeyeceğim. Öncelikle, Av.Osman Zolan, Av.Şeniz Doğan ve Av.Avni Örki’yi başarılarından dolayı kutluyor ve bundan sonraki hayatlarında başarılarının devamını diliyorum.

İlimizde belediye hizmetleri anlamında pekçok kente göre çok olumlu ve güzel işler yapıldı. Seçim sırasında verilen vaadlere baktığımda da daha güzel işlerin yapılacağı da bariz bir şekilde görünüyor. Tüm aday arkadaşlarımız ilimize hizmet edebilmek için yarıştılar ve yarış herhangi bir olumsuzluk yaşanmadan sona erdi. Artık, ilimize hizmet etme zamanıdır. Üçü de hukukçu olan ve birbirlerini yakınen tanıyan meslektaşlarımın birbirleri ile uyumlu bir şekilde çalışacaklarını, ilimizde ayrım yapmaksızın her sokağa, her eve hizmet götüreceklerini umuyor ve bekliyorum. Çünkü, bu şehrin her santimi bizim ve şehrimiz daha güzel ve daha yaşanılır bir kent olmayı hak ediyor.

Yakın zamanda ilimize gelen dostlarımdan “Denizli ne kadar güzel bir kent olmuş, Denizli’ye taşınmazı ciddi olarak düşünüyoruz.” cümlesini çok duyar oldum. Oysa, yıllar önce yazdığım bir köşe yazımda; İlimize misafir olarak gelen kişilerin çirkinlikleri görmemeleri için gösterdiğim çabaları anlatmıştım. Nereden nerelere geldik.

Bu kentte yaşayan bir birey olarak, daha iyi bir kent yaşamı için bu köşeden zaman zaman öneri ve şikayetlerimi dile getiriyorum. Yetmiyor, ilgili belediye yetkilileri ile görüşüyorum. Bu yazım vesilesi ile daha evvel dile getirip de yapılmayanları meslektaşlarım tarafından dikkate alınacağı umudu kısaca tekrar dile getirmek istiyorum.

İlimizde gerek yıkım ve gerekse hafriyat işlemlerinin paletli araçlarda yapıldığı sokak ve caddelerde, daha evvel yapılan kaldırım ve yol üst yapısı ciddi bir şekilde hasar görmektedir. Güzelim kaldırım taşları parça parça olmakta, yollar ise paletlerin altında ezilip çukurlar ve çökmeler oluşmaktadır. Ancak, pekçok yerde aradan aylar ve yıllar geçmesine rağmen kırık kaldırım taşları ve bozuk yollar öylece kalmaktadır. Kamuya ait bu alanlara verilen hasarların ödetilmesi ve bir an evvel eski haline getirilmesi maalesef yeterince ve titizlikle takip edilmemektedir.

Yine, Servergazi (Başak Heykeli) yol ayrımına Ali Aygörün Bulvarı ve diğer yönden gelen yollarda zeminde işaretleme yapılmadığı için sola dönecek araçlar için sol ok işareti, sağa dönecekler için sağ ok işareti bulunmadığı için araçlar rastgele kavşağa yaklaşmakta ve sonrasında hem trafikte sıkışıklık, hem de sürücüler arasında sorunlar yaşanmaktadır. Bu kavşak sadece bir örnek olup, benzer tüm kavşaklarda yolda yapılacak işaretlemelerin bir an evvel yapılması yararlı olacaktır.

Yine, yeni dönemde minibüs ile toplu taşımacılığa son verilmeli ve adına uygun toplu taşıma araçları ile taşıma hizmeti gerçekleştirilmelidir. Durak harici yolcu alan, şehir içi trafiğini yoğunlaştıran ve gerçek anlamda toplu taşıma aracı olmayan minibüslerin faaliyetlerine son verilmelidir.

Keza, otoparklar yapılmasına rağmen otoparkın yanı başındaki kaldırımlar üzerine ve sokak aralarına park eden araçlara cezai yaptırımlar uygulanıp, katlı otoparkların kullanılması sağlanmalıdır. Baktığımızda, onca emek ve para ile yapılan katlı otoparklar tam kapasite ile çalışmamaktadır. Yol kenarlarında bulunan ücretli otopark alanları ise makul bir ücret ile ücretlendirilmelidir.

Elbette istek ve ihtiyaçlar saymakla bitmez. Ancak, tüm bunları yapacak güçte olan sevgili meslektaşlarımın kısa sürede bu konuları çözeceği umudu ile tekrar kendilerini ve ailelerini yürekten kutlarım. DOSTÇAKALIN…

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - SEÇİM SONRASI TEBRİK VE İSTEKLER
Asil Türk - Diğer Yazıları
Bütün Asil Türk Yazıları