poyrazoğlu otomotiv etiler

MÜTTEFİKLERE BAK,  MÜTTEFİKLERE(!)

Ramazan Canural

21-11-2017

ABD, NATO, Avrupa Birliği Üyeleri, İngiltere vs…

50’li yıllardan beri stratejik ortaklarımız yani müttefiklerimiz.

Yalnız onların müttefikliğinin “ gizli” bir koşulu var. Türkiye batmasın ama, ayağa da kalkmasın. Hep eğilerek yani tabiri caizse “rüku” halinde yürümeye devam etsin. Uslu çocuk olsun. Kendi bölgesi olan Ortadoğu’da her taraf yansın yıkılsın, sınırlar yeniden çizilsin ; Suriye ve Kuzey Irak’ta bağımsız bir Kürt Devleti kurulsun, ama Türkiye hiçbir şeye karışmasın.

Bütün istedikleri bu…

Ama istedikleri olmayınca kuduruyorlar. İşte en son NATO tatbikatında, Sayın Cumhurbaşkanımız R. Tayyip Erdoğan ve Cumhuriyetimizin kurucusu , büyük devlet adamı M. Kemal Atatürk’ü düşman olarak “hedef tahtasına” koymuşlar.

Yuh ki, ne yuh!

NEDİR BU PYD, YPG, YPJ?

Ülkemizde son yılların en sık konuşulan konularından biri PYD. 2003 yılında Suriye’de kurulmuş. Lideri İstanbul Teknik Üniversitesi Kimya Mühendisliği bölümünden mezun Salih Müslim denilen bir Suriye vatandaşı.

PKK’nın Suriye’de konuşlanan kolu.

Görünen amaçları Suriye’deki Kürtlerin sosyal, siyasal, ve ekonomik haklarını korumak ve savunmak olsa da, esas hedef, Amerika’nın desteğiyle Suriye ve Irak’ın kuzey bölgelerinde bağımsız bir Kürt Devleti kurmak.

Zaten ABD geçenlerde Barzani’yi kışkırtarak Irak’ı bölüp parçalamak için referandum yaptırdı. Barzani de o işi eline yüzüne bulaştırdı.

PYD’nin Suriye’de 65.000 taraftarının olduğu söyleniyor

YPG, PYD’nin silahlı birimi. 5000 üyesi var. Türkiye’deki bazı terör eylemlerinde parmağı olduğu biliniyor.

YPJ ise YPG’ nin kadın teröristlerden oluşan kısmı.

ABD bu yıl YPG ye 2500-3000 TIR dolusu mühimmat gönderdi. İnkar etmesi hiçbir şey ifade etmiyor. Zira mızrak çuvala sığmıyor.

NAİM SÜLEYMANOĞLU

Siroz sonucu karaciğer yetmezliğine yakalandı. Geçen ay karaciğer nakli oldu. Ama peşinden bir de beyin kanaması geçirince 50 yaşında hayatını kaybetti. Silkmede kendi kilosunun 3 katını kaldırabilen tek halterciydi. Tüm zamanların en iyi haltercisi seçildi. 7 si dünya şampiyonluğu olmak üzere 47 rekora imza attı.

Boyu kısa olmasına rağmen olağanüstü güce sahip olduğu için, kendisine Cep Herkül’ü lakabı takılmıştı.

Bulgaristan’da doğup büyüdü. 1985 yılında zamanın Başbakanı Turgut Özal tarafından Türkiye’ye getirildi. Türk’ün bayrağını defalarca gönderde dalgalandırdı.

Genç yaşta vefat eden bu küçük dev adama, Allah’tan rahmetler diliyorum.

“SAFİYE”

Murat Bardakçı…

Sevilen tarihçimiz. Şah baba, Enver gibi belgesel romanlarından sonra şimdi de “Safiye” yi yazdı. O da bir roman ve aynı zamanda bir alaturka musiki belgeseli. Türk müziğinin efsane ismi Safiye Ayla’nın hayatını konu ediniyor Henüz sadece önsözünü okudum, biraz sayfalarını karıştırdım. Çok keyif alınacak bir kitap.

“AYLA”

Türk sinemasının yüz aklarından biri. Şimdilerde vizyonda. Gişe rekorları kırıyor. İzleyen herkes filmin bir yerinde muhakkak gözyaşı döküyor.

1950 yılında Kore’ye gönderilen 4500 kişilik Türk birliğindeki bir astsubayın olağanüstü insancıl ve izleyenleri derinden sarsan dramını anlatıyor.

Oscar adayı bir film. Birkaç yıl önce izlediğimiz Babam ve Oğlum filmiyle duygusallıkta yarışıyor.

Herkes izlemeli…

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - MÜTTEFİKLERE BAK,  MÜTTEFİKLERE(!)
Ramazan Canural - Diğer Yazıları
Bütün Ramazan Canural Yazıları