poyrazoğlu otomotiv etiler
8 Ağustos 2020 Cumartesi

MADEM  MÜSLÜMANSINIZ  O ZAMAN ÖĞRENİN

Atilla Sezener

07-12-2019

Ben Müslümanım demekle, veya İslam’ı sevdiğini iddia etmekle Müslüman olunmaz. Bunu yeterli görenler, daha çok fırın ekmek yemek zorundadırlar.

*

Ben bu deryadan sadece birine dikkatinizi çekmek istiyorum. Hemen her gün en çok Akdeniz’de çeşitli mülteci teknelerinden ölenlerin haberleri vardır. Şimdiye kadar ölenlerin sayısını bilen yoktur. Bu mültecilerin şu anda milyonlarcası başta Türkiye olmak üzere çeşitli ülkelerde zoraki misafirdirler. En yüzeysel anlatımla, bunların kaçtığı ülkeler, her anlamda bu kadar nüfusu barındıramıyor.

*

Fakat bunlar çoğalmaya devam ediyorlar. Şu anda Türkiye’deki Suriyeliler bile her gün 400-500 çocuk yapıyorlar. Güya savaşta bunlar. Kısaca uçkur kontrolü yok.

*

İki konu var; mutlaka anlaşılması gerekiyor. Birçok İslam ülkesi sinsi tuzağa düşürülmüştür. “Aşırı çoğalın, güçlenirsiniz” diye. Bunu ancak rahmetli İlahiyat Profesörü Yaşar Nuri Öztürk seviyesindekiler anlayabiliyordu. Tablo ortada. İkincisi yine bir kısmı bu tuzaktan bir kısmı, anlayış kıtlığından olacak, şu yanlışa düşüldü: ”Allah herkesin rızkını verir.” Bu tamam da, bazılarının anladığı gibi değil. Sen oturup bol çocuk yapacaksın, rızk kucağına gelecek. Siz eğitiminizi gözden geçirip tazeleyin.

*

Şunu kesinkes herkes bilmek zorundadır: ALLAH ÇALIŞANIN RIZKINI VERİR.

İslam kitabı Kuran’da rızkla ilgili 88 ayet var. Hiçbirinde oturduğun yerde rızk elde etmek yok. AYRICA ALLAH DÜRÜST OLUP, HAK EDENE RIZK VERİR.

Bunun dışında gönderdiği kabul edilen kitaplardan Tevrat-Zebur ve İnciller olan: Matta-Markus-Luka ve Yuhanna dermelerinde oturduğun yerden rızk elde etmenin metnini biliyorsanız gösterin de cahilliğimiz gitsin.

*

Kimse bakamayacağı çocuğu Dünyaya getirmemelidir. Onun beslenmesi-eğitimi-meslek edinmesi ve kısaca insanca yaşaması, ancak akıl yolu ile olur. Yoksa daha çok boğulmalar hepimizi üzmeğe devam edecektir.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - MADEM  MÜSLÜMANSINIZ  O ZAMAN ÖĞRENİN
Atilla Sezener - Diğer Yazıları
Bütün Atilla Sezener Yazıları