etiler poyrazoğlu otomotiv
24 Şubat 2020 Pazartesi

LÜTFEN UYANIN  ARTIK

Atilla Sezener

09-08-2019

FETO, yıllar yılı sinsice ve bir plan dahilinde çalışarak, devletin tüm kurumlarına geniş ölçüde sızdı. O kadar büyüdü ki, Devleti ele geçirmeğe ve Halifeliğini ilan etmeğe kalktı. Kullandığı kozu neydi ?: İSLAM DİNİ.

*

ADNAN HOCA, akıl, ahlak, yasa ve aklınıza gelen hiçbir şeyle ilgisi olmayan bir imparatorluk kurdu. Devlete, bir kısım insana büyük zararlar verdi. Halk terbiyesinde çöküntüler yarattı. Bu numaraları ortalama 30 yılı aşan süre devam ettirdi. Kullandığı kozu: İSLAM DİNİYDİ.

1950 den beri Türkiye’nin kaderine hakim olan ve giderek dünyada itibar erozyonuna uğratıldığımız tüm sağ iktidarların kullandıkları koz: yine İSLAM DİNİDİR.

*

Ne onlar bunu kullanmaktan yoruldular ne de bunları yutan saflar ordusu “Neden sürekli uyutuluyorum” sorgulamasını yapmadı.

*

İslam dinini, siyasi, ekonomik, sosyal ve kısaca inanç dışı hangi alanda olursa olsun ve sıfatı ne seviyede bulunursa bulunsun, kullanan her kim ise o bir günahkardır ve ahlaksızdır. Buna pirim

vermek de bu suça ortak olmak demektir.

**

SİNGAPUR HAKKINDA BİRKAÇ NOT

Güneydoğu Asya’da bir ada ülkesi olan 5,5 milyon nüfuslu ama, adam başına milli geliri bizim 5 mislimizden fazla olarak 55.bin dolar olan Singapur hakkında birkaç not yazacağım. Turizm, sanayi ve toplumsal refahta zirvede olan bu minik ülkenin bu hale nasıl geldiğini içlerinden biri olan Kishor Mahbubani 7 sütun dediği işin sırrını şöyle anlatıyor: Piyasa ekonomisi- Bilim ve teknoloji- Meritokrasi (liyakat)- Pragmatizm- Barış kültürü- Hukuk devleti- Eğitim.

*

Çağımızın Ortadoğu hastalığını da yazayım da mukayeseyi siz yapın:

Mezhepçilik-Cemaatçilik- Partizanlık- Ataerkil kültür- Kayırmacı ve ideolojik politikalar…

*

Tablo ortada. Kimse kıvırmasın yemezler.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - LÜTFEN UYANIN  ARTIK
Atilla Sezener - Diğer Yazıları
Bütün Atilla Sezener Yazıları