poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

KUDÜS

Gülistan ÇÖVÜT

13-12-2017

Rahmetli Necmettin Erbakan'ın vakti zamanında şu sözleri kulaklarımda çınlıyor;

"8 milyonluk İsrail için 1,5 milyar Müslüman Ebabil bekliyorsa, Ebabiller gelse İsrail'i değil, bizi taşlar."

Siyonist İsrail bayrağı bilindiği gibi beyaz üzerine ortada yıldız, yıldızın altında ve üstünden geçen iki mavi şerit şeklindedir. Bu iki mavi şerit Nil Nehri ve Fırat Nehrini simgeler. Yani İsrail bu bayrakta Nil’den Fırat’a kadar Büyük İsrail topraklarıdır der. Erbakan imzasına baktığımızda Siyonist İsrail Bayrağına karşı adeta bir cevap niteliğindedir.

Necmettin Erbakan imzasında da aynı şerit vardır.

Burada da Necmettin Erbakan şu mesajı vermiştir.

“Ben yaşadığım müddetçe size Büyük İsrail’i kurdurtmayacağım, dünyayı sömürmenize izin vermeyeceğim”.

Arial Şaron:

“Necmettin Erbakan Türkiye’de yarım dönem iktidar oldu bizim planlarımızı 10 yıl aksattı, eğer bir dönem kalsaydı biz planlarımızı tamamen unutmak zorunda kalacaktık” sözünden de anlaşılıyor ki Erbakan’ın varlığı Siyonist’e korkunun ötesindeydi.

Ama şu an görüyoruz ki İsrail in Başkenti...

İslam ordusu grevde islam ordusu isyanda. . . İsrail ve ABD, Kudüs, Filistin ve Ortadoğu’da ilk kez böyle bir adım atmıyorlar. Tarihte attıkları her adıma “standart” tepkiler verildiğini, Müslümanların 3-5 gün gösteriler yapıp, sloganlar atıp, marşlar söyleceğini, ardından da olan biteni hazmedeceğini ABD ve İsrail geçmiş tecrübelerine binaen biliyorlar ve çok da rahatlar. Dahası da var... İsrail ve ABD, her durumda kazanacaklarını da çok iyi biliyorlar.

Olacakları tahmin etmek hiç güç değil:

- İslam coğrafyasının her yanında protesto gösterileri olacak. Ateşli nutuklar irad edilecek, bildik sloganlar tekrarlanacak. Öfke sel olup akacak. Bir müddet sonra da o öfke soğuyacak, yerini yavaştan bir umursamazlığa terkedecek, felaket hazmedilecek ya da yeni duruma alışılacak ve herkes evine dönecek.

- Filistin’de yapılacak gösterilerde şehitler verildi, daha da verilecek. Tam da İsrail’in istediği gibi olacak.

- Hamas direniş haklı olarak eylemler organize edecek. Bu da İsrail’e, “Bakın bu Hamas terör örgütüdür” diye propaganda fırsatı sunacak.

- Filistin’deki bölünmüşlük daha da derinleşecek.

- Kudüs’ün İsrail’in başkenti olarak ilan edilmesi radikal örgütlere hayat öpücüğü verecek.

-PKK, Bekaa Vadisi üzerinden romantik ilişkiler tesis ettiği Filistin direnişine destek olacak; Kudüs duyarlılığını göstermek için, PKK, ABD’den aldığı silahlarla Suriye’nin kuzeyinde ve Türkiye’de biraz daha Müslüman katletmek isteyecek. Kısacası yeni şeyler olmayacak bizim cephemizde 100 yıldır tekrarlanan olaylar yine tekrarlanacak. Tabii ki hiçbirimiz böyle olmasından yana değiliz. Umarım bu düşüncelerimiz bizi yanıltır.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - KUDÜS
Gülistan ÇÖVÜT - Diğer Yazıları
Bütün Gülistan ÇÖVÜT Yazıları