etiler poyrazoğlu otomotiv
16 Eylül 2019 Pazartesi

Kısık Kanyonu  turizme açılacak

25-05-2019

Denizli kent merkezine 60, ilçeye 7 kilometre mesafedeki kanyonda, 2 bin 200 metrelik yürüyüş yolunun uzatılması için çalışmalar devam ediyor. Sarp kayalıklar arasından Büyük Menderes Nehri'nin aktığı, Bizans ve Roma dönemlerine ait kaya mezarlarının bulunduğu Kısık Kanyonu'nun, yürüyüş ve dağcılık sporları için yeni bir rota olması hedefleniyor.

Çal Belediye Başkanı Fethi Akcan, kanyonda 2 bin 200 metrelik yürüyüş yolunun yapımının sürdüğünü söyledi. Çeşitli sportif aktivitelere olanak tanıyan kanyonun doğal yapısı ve akıntılarla şekillenmiş kayalarıyla dikkati çektiğini belirten Akcan, bölgenin, 2003'te dönemin valisi merhum Recep Yazıcıoğlu'nun rafting yapmasıyla tanındığını ifade etti.

Kanyonun çok dar ve derin olduğunu anlatan Akcan, "Kanyonun asıl güzelliği, yeni yürüyüş yolu yapıldıktan sonra ortaya çıkacak. Gerekli tadilatlardan sonra burasının Saklıkent Kanyonu'ndan daha iyi olacağını düşünüyoruz. Burada doğal dokuya zarar vermeden köprüler yapacağız. Çalışmalara Denizli Büyükşehir Belediyesi de destek olacak. Bu sene sonuna kadar çalışmaları bitirmeyi hedefliyoruz” dedi.

Haber Merkezi

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Kısık Kanyonu  turizme açılacak
- Diğer Yazıları
Bütün Yazıları