poyrazoğlu otomotiv etiler

KAHRAMANLAR

Özkan TOKMAK

27-09-2017

Ülkemizde birçok kahramanlık destanı yazıldı, yazılmaya da devam ediyor. Bu kahramanlıklar sadece ülke savunmasında değil, birçok alanda kendini gösteriyor. Denizli’nin kahramanları ise geleceğimiz olan çocuklarımıza en iyi eğitimi almaları yolunda okul yaptırarak destek sağlayan hayırseverler.

Bir ülkenin refahı ve güçlü bir geleceğe emin adımlarla ilerlemesinin ana formülü eğitimden geçer. Globalleşen ve sınırların kalktığı bir dünyada bilgi; en büyük güç olarak karşımıza çıkıyor. Böylesi bir güce ulaşmak noktasında hem başarılı bir eğitim sistemine hem de donanımlı okullarla ihtiyacımız var. Ülkemizde başarılı bir eğitim sistemine ulaşabildiğimiz söylenemez. Deneme tahtasına dönmüş bir şekilde sistem arayışı halen sürüyor. Bu durum ise milyonlarca çocuğu ve genci önemli oranda etkiliyor. Gelişmekte olan bir ülke olarak Türkiye’nin önünde işin açıkçası önemli bir bent oluşturuyor. İşin bu tarafı kronik bir vaka olarak dururken, çocuklarımızın eğitim gördüğü fiziki yapılar yani tam donanımlı okullaşmada ise göze çarpan iyiye doğru bir gidişattan söz etmek mümkün. Hem devlet yatırımları hem de hayırsever destekleriyle Türkiye’nin dört bir tarafında okul yatırımları hız kesmeden devam ediyor. Hızla artan nüfus nedeniyle de yeni okullara büyük ihtiyaç duyduğumuz bir dönemi yaşıyoruz. Bu nedenle ülkenin yarınları için bugünün çocuklarına ve gençlerine nitelikli kaliteli eğitim ve okulları sunmak görevimiz.

Birçok okulda yarım günden tam gün eğitime geçen Denizli’de ise, eğitimde böylesi önemli bir başarıya imza atılmasının ana unsuru hayırseverler oldu. Anaokulundan ilkokula, mesleki liseden anadolu liselerine hayırseverler Denizli merkezden en ücra noktaya kadar okullar yaptırarak ülkenin geleceği çocuklarımıza armağan etti. Bu durumu takdir etmemek mümkün değil…

Ülkemizin kalkınmasında ömürleri boyunca çalışarak destek sağlayan bu kişiler, ellerindeki imkanları okul yaptırma seferberliğine harcayarak ülke için büyük bir fedakarlığın altına imza atılar. Onlar kahramanlığın başka bir alanda adeta kitabını yazmayı başardılar. Denizli; hayırsever desteğiyle yapılan okullaşma oranında ise ülkede ilk sıralarda yer alarak eğitime verdiği önemi ortaya koymayı başardı. Ve halen Denizli Valiliğinin sıklıkla kapısını çalan hayırseverler, okul yaptırarak güçlü Türkiye’nin temeline katkı sunmaya devam ediyor.

Bir toplumun gelişmişlik düzey, onun eğitim düzeyinide gösterir. Bilimde, ekonomide, kültürel açıdan bir adım öne geçmek isteyen toplumlar mutlaka bireylernin formal ya da informal, örgün ya da yaygın, her türlü eğitime ulaşabilmesini sağlanmalıdır. Bu şekilde, hayat boyu öğrenen, öğrendiklerini sorgulayabilen, özgüven yüksek bireyler yetişecek, bu şekilde; daha refah, daha mutlu ve özgüven daha yüksek bir toplum şekillenecektir.

Ülkenin geleceği için verdikleri destekten bence kahramanlıklarından dolayı tüm hayırseverleri kutluyorum.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - KAHRAMANLAR
Özkan TOKMAK - Diğer Yazıları
Bütün Özkan TOKMAK Yazıları