poyrazoğlu otomotiv etiler

KADINLARA  YAĞCILIĞI  BIRAKIN

Atilla Sezener

09-11-2019
Bize yazmak için tıklayınız.

Önce konunun önemini tartışmasız vurgulayacak bir gerçekle tanışmanızı istiyorum. DÜNYADAKİ TAPULU TAŞINMAZLARIN ANCAK % I (BİRİ) KADINLAR ÜZERİNE TAPULUDUR. Siz yıllarca nutuk çekin, yağcılık yapın ve kadın kandırın bu temel gerçeği değiştiremezsiniz. Demek ki sorun sadece biz de değilmiş.

İkinci temel bir gerçek daha var. Çok değişik art niyetlerin havada uçuştuğu kadınlara yağ çekme numaralarını, günümüzde dünyadan habersiz bırakılmış pek az kadın yutuyor. Siz onların önüne engeller olarak YASAK-AYIP-GÜNAH üçgenini koyar ve yıllar yılı uygularsanız, nasıl bir eser , ortaya gelir? Haydi söylemeyeyim: on para etmez gururunuz kırılır.

KADIN KOCASININ METRESİDİR, AHÇISIDIR, ÇOCUK BAKICISIDIR” beyin şartlanmasına sahipseniz, buruşturulup çöpe atılacak aklınız var demektir. Şimdilik “İki kadın şahit, bir erkek şahit yerine geçer” ve “Mirastan kadın erkeğin yarısı kadar pay alır” inancını da bilerek pas geçiyorum. Peki şu süper saçmalıklar hangi beyinlerden çıkmış olabilir?. Buyurun: “Eksik etek-saçı uzun aklı kısa- kaşık düşmanı- kadının sırtından sopayı, karnından sıpayı eksik etmeyeceksin-Kızını dövmeyen dizini döver-kadın erkeğin şeytanıdır- avradı evi saklar, peyniri deri- avrat malı kapı mandalı, v.s”

İnanır mısınız, bu deli saçmalıklarına sonuna kadar inanan arızalı sayısız erkek vardır.

Bu ülkenin en önemli sorunu kadının “Baş Örtüsü” olarak yıllarca siyaset esnafı tarafından utanmazlıkla kullanılmıştır. Yer yer halen kullanılmaktadır. Bazı kadın milletvekilleri bile, kürsüye çıkıp iki öneri getirmeden , bir yasa teklifi sunmadan sadece başlarını örterek varlıklarını kanıtlamayı seçmişlerdir. Başörtü konusunda kadınlar özgürlük masalıyla uyutulurken siyasilerce kullanıldıklarını büyük çoğunlukla anlamadılar. Kadınımız gerçeğinde Cumhuriyetimizin vardığı neticeyi anlamanız için birkaç soru sorayım:

1-Türkiye’nin en çağdaş ve en önemli kurumu Türk Silahlı Kuvvetlerinde neden hiçbir kadın generale izin verilmemiştir?

2-Ülkenin en az %50’si kadın olduğu halde, kadın milletvekili sayısı %14’dür. Bunu içinize sindiriyor musunuz?. Ve neden kabinede yıllarca tek kadın bakan vardı?

3-Bankacılıkta çok başarılı olan kadınlardan niçin bir banka genel müdürü yok?. Daha önceki HSBC deki Piraye Antika hanımı misal vermeyin. Özel sebebi iyi biliyorum.

4-Neden hiçbir bakanlıkta müsteşar kadın bulunmuyor?

5-En önemlisi ise, halen okumuş ve okumamış birçok kadın, temel haklarını elde etmek için, niçin erkeklerin yardım ve himmetlerine bakarlar? Birleşip ortalığı dümdüz etmeleri için kimi ve neyi bekliyorlar?

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - KADINLARA  YAĞCILIĞI  BIRAKIN
Atilla Sezener - Diğer Yazıları
Bütün Atilla Sezener Yazıları