poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

İLK AŞK  

Gülistan ÇÖVÜT

13-06-2018

Ne güzelmiş babasının kızı olmak. Ne güzelmiş sırtını dağlar kadar büyük güvenilir ve sağlam bir yere yaslamak. Bu nasıl bir güvendir ki benim babam o en iyisini o bilir, en iyisini yapar diyerek gururlanarak gezmek. Babalar kızlarının ilk aşkıdır her zaman. Gözlerini ilk açtığında onu görürler karşı cins olarak. Kız çocuğunun babasıyla kurduğu iletişim, hayranlık ileride vereceği kararları seçimleri etkiler. Şefkat aramaları sevgi ihtiyacında olmaları ilgi beklemeleri hep bundandır. Babası gibi birini beklerler isterler hep. Saçlarına uzanan bir el beklerler hep. Tıpkı babası gibi…

Baba kız arasındaki sevgi çok başka bir şeydir. Babaların ne kadar kalbi kırılırsa kırılsın kızlarına sen benim kalbimi kırdın diyemezler. Kıyamazlar onlara. Kaç yaşına gelirse gelsin kızlarının başına bir şey gelecek diye korkarlar. Kızlarına olan bağlılığını gösteremez utanırlar, fazla öpemez kucaklayamazlar, çünkü onlara öyle öğretilmiştir. Akşamları kızları uyurken doya doya izlerler onları, hiçbir şeye karşı ağlamamayı öğretmişler onlara. Bir tek kızları evden giderken ağlarlar. Çünkü kızları onların gözbebekleridir.

Herkesin babası onun gözünde bir kahramandır. Sende benim en büyük kahramanımsın babam. Küçükken dünyanın en güçlüsü babamdır derdim. En kötü anlarımda, düştüğümde, başıma bir şey geldiğinde hep beni koruyup gözetlediğini arkamdan takip ettiğini düşünürdüm. Görünmezliğini bozmamak için hiç arkama bakmazdım. Gece uyumadan önce senin anlattığın hikâyeler o kadar güzel gelirdi ki, ertesi gün okulda arkadaşlarıma anlatmak için bir an önce uyurdum. Seninle oynadığımız oyunları onlara da öğretebilmek için iyice ezberlerdim… Sen bilmezdin belki ama sürekli seni taklit eder, senin gibi birisi olmaya çalışırdım. O kadar çok senin gibi olmaya çalışırdım ki bazen kıyafetlerini giyip evin erkeği rolü yapmış bile olabilirim. Bu hafta Babalar Günü ve ben sahip olunabilecek en iyi babaya ve kahramana sahibim.

TÜM BABALARIN BABALAR GÜNÜ KUTLU OLSUN.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - İLK AŞK  
Gülistan ÇÖVÜT - Diğer Yazıları
Bütün Gülistan ÇÖVÜT Yazıları