poyrazoğlu otomotiv etiler

“GEÇ KALIYORSUN  GEÇ!..”

Ramazan Canural

07-08-2018

Trumph’un Başkan Yardımcısı Mike Pence:

“Papaz Brunson serbest kalana kadar Türkiye’ye yaptırım uygulayacağız…”

Sayın Erdoğan:

“ Ne diyor? Terbiyesize bak ya! Yaptırım uygularım diyor. Yahu senin her tarafın yaptırım olsa ne yazar? Geç kalıyorsun geç…”

…Ve ABD den ilk yaptırım geldi:

Amerika Hazine Bakanlığı, Türkiye Cumhuriyeti İçişleri Bakanı Süleyman Soylu ve Adalet Bakanı Abdülhamit Gül’ün Amerika’daki malvarlıklarını dondurduklarını açıkladı.

Ah, Süleyman Soylu ahhh!

Ah, Abdülhamit Gül ahhh!

Ne diye o kadar yüklü malvarlığınızı (!) Amerika’ya taşıdınız ki? Bak adamlar dondurdu işte…

Bi de Abdülhamit Gül Mike Pence ‘ye hakaret eder gibi demeç veriyor:

“Benim bu topraklarda yaşamak ve bu topraklarda ölmek dışında bir düşüm olmadı. ABD’de veya Türkiye dışında herhangi bir ülkede ne bir dikili ağacım, ne de tek kuruş param yoktur. Nasip olursa belki bir gün memleketim Gaziantep’te küçük bir zeytinlik alırım”

AK PARTİ KADIN KOLLARI KONGRESİ

4 Ağustos 2018 günü AK Parti Kadın Kolları 5. Olağan Kongresine katıldık. Daha sabah 9.oo da tıklım tıklım dolan tribünler bir yana, bir o kadar da dışarda kalabalık mevcuttu. Kongrelerin bu derece kalabalık ve hareketli geçmesi artık bir AK Parti klasiği oldu.

Disiplin, coşku, rengarenk bayraklar ve tabii Erdoğan sevgisi yine tavan yaptı. Saat 12 ye doğru kürsüye gelen Erdoğan, bir saat kadar konuşarak ülkenin durumunu, nereden nereye geldiğimizi anlattı. Terörden, ekonomiden, 2023 hedeflerine ulaşmak için yapılan çalışma ve programlardan bahsetti.

Cumhurbaşkanlığı Hükümeti’nin ilk 100 günlük programına atıfta bulundu. Bu sürede hayata geçirilecek olan 400 projenin önemli bir kısmının yerli üretim savunma sanayiine ait olduğunu belirtti.

Ülkedeki terörle mücadelede ortaya konan kararlılığa vurgu yaptı. Son bir haftada 56 teröristin etkisiz hale getirildiğini söyledi.

AK Parti’nin 16 yıldır kesintisiz iktidarında kadınların rolünden bahsetti. Bu gün AK Parti kadın üye sayısının 4 milyon 600 bin gibi bir rakama ulaştığını ve bu rakamın diğer partilerin toplam üye sayısından bile fazla olduğunu, 2002 de Türkiye’de kadınların istihdama katılım oranının %23 olduğunu, bugün bu rakamın %36 ya ulaştığını vurguladı. Mecliste 53 kadın milletvekili ve hükümette 2 kadın bakanla bu alandaki rekorun yine AK Parti’de olduğunu söyledi.

16 yıldır iktidarda olmasına rağmen daha ilk günün heyecanıyla böyle programlar açıklamak sadece AK Parti’ye ve Erdoğan’a özgü olsa gerek.

İHRACAT RAKAMLARI

Bu yıl Temmuz Ayı ihracat rakamları, tüm zamanların en yüksek seviyesine ulaşarak ve geçen yıla göre %11.8 artarak 14 milyar 106 milyon dolar olmuş. Ayrıca ihracat rakamları bu yıl ilk yedi ayda, geçen yılın yedi ayına göre % 7 artışla 96.3 milyar dolara ulaşmış.

“Baksanıza dolar 5 TL. sınırını geçti, Erdoğan’ının başında bulunduğu ekonomi batıyor” diye sevinenler…

Boşuna sevinmeyin, hevesiniz yine kursağınızda kalacak.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - “GEÇ KALIYORSUN  GEÇ!..”
Ramazan Canural - Diğer Yazıları
Bütün Ramazan Canural Yazıları