etiler poyrazoğlu otomotiv

FESTİVALLER AYI AĞUSTOS…

Ramazan Canural

20-08-2019

Ağustos ayı…

Türk tarihinin zaferler ayıdır. En bilinenleri 26 Ağustos Malazgirt Zaferiyle 30 Ağustos Başkumandanlık Meydan Muharebesidir.

Ağustos aynı zamanda düğün ve festivaller ayıdır.

Biz de geçen hafta iki festivale katıldık.

Biri Yusufça Belediyesinin düzenlemiş olduğu Domates ve Kültür Festivaliydi.

Yusufça Belediye Başkanı Hüseyin Özaslan’ın yapmış olduğu festival davetine icabet ederek 14 Ağustos gecesi festivalin son etkinliğine katıldık. Uzaktan ve yakından gelen davetlileri, sanatçıları, yapılan eğlence ve gösterileriyle çok güzel bir gece yaşandı.

Hüseyin Başkan da maşallah çok sıkı çalışarak Yusufça’nın tamamına yakın bir alanında doğalgazı döşetiyor. Ayrıca İller Bankasıyla görüşerek Kasabaya önemli yatırımlar yapmanın yollarını arıyor. Kutluyoruz.

Diğer festival ise Denizli- Kale Biber Festivaliydi.

Kale Ziraat Odası Başkanı Sayın Halil Saygın’ın davetlisi olarak katıldığımız Biber Festivali de bizim için ayrı bir güzellikti.

İlçemizdeki seracılık faaliyetlerinde sadece domatese yer verilmesi önemli bir eksiklik. Gölhisar seracılığında domatesin yanında salatalık, biber, patlıcan ve hatta kesme çiçek gibi değişik ürünlerin de yetiştirilmesi sektörün Gölhisar’da büyümesini sağlayacak.

Ben de sırf bu nedenle Gölhisar’daki önemli işlerimi bırakıp Kale Biber Festivaline koştum. Denizli Milletvekili ve AK Parti Grup Başkan Vekili Cahit Özkan, Denizli Milletvekili Şahin Tin, Denizli Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan, İl Başkanları Necip Filiz ve Cafer Birtürk, önceki belediye başkanları ve coşkulu bir kalabalığın katılımıyla güzel bir gün yaşandı. Biz de Ziraat Odası Başkanı Halil Saygın, Denizli’nin sevilen simalarından Temizler Pide’nin sahibi Muhip Temiz, Fetih 1453 Mehteran Başı Oğuz Sırlı ve başka dostlarımızla görüşme imkânı bulduk.

Gözlemlerim…

Kale biberi çok özel. 300 grama yakın iriliğe ulaşması, hafif acımsı tadı, çok güzel sarı rengi, sebze fiyatlarındaki dramatik düşüklüğe rağmen kilosu 3 TL nin altına inmeyen fiyatıyla gerçek bir Kale spesiyalitesi.

Haa spesiyalite dedim de…

Festival sonrası yediğim yoğurtlu biber kızartmasının lezzetini de hiç unutmayacağım. Gerçekten çok özeldi.

Festivali organize eden çiçeği burnunda Kale Belediye Başkanı Mehmet Salih Sağınç’ı kutluyorum.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - FESTİVALLER AYI AĞUSTOS…
Ramazan Canural - Diğer Yazıları
Bütün Ramazan Canural Yazıları