poyrazoğlu otomotiv etiler

DENİZLİ’DE İKİNCİ ÜNİVERSİTE ÜZERİNE BİRKAÇ NOT

Atilla Sezener

11-10-2019

-İkinci üniversite teklifimi yaptığımda, klasik “İSTEMEZÜKÇÜLERİN” havalanacağını çok iyi biliyordum. Ama ciddiye almayacağımın da bilinmesini isterim. Önerimi kısa yazdığım halde, ya tam okumadılar ya da okuyup anlamadılar.

*

-Bugün iki bini aşan mağdurun durumuna cevap verecek tek öneri göremedim. 46 dönümlük yere üniversitenin idare binaları veya kampüsü veya bir fakültesi, bol yeşil alan bırakmak koşuluyla başlayabilir dedim. Yoksa üniversitenin tümünün orada yapılacağını nerelerinden çıkardıklarını anlayamadım.

*

-Klasik gecekondu üniversitelerinden olmamalı demem de kavranmadı. Ülkemizde çok bol ve çok yetersiz yüksek tahsilin meydana getirdiği tablo ve yıkım için kimse bana ders veremez. Örneğin bugün 132 Hukuk Fakültesine sahibiz. Bazılarında vali muavini, baro başkanı bile ders veriyor. Profesör görmeyenleri var. Gerisini isteyerek yazmıyorum.

*

-Bu üniversitenin ancak TBMM’den geçecek yasa ile ve uzun süreçte kurulacağını yazdığım halde, bazıları onu da anlamadılar.

*

-Başkalarının anlayıp anlamadığını kesinlikle önemsemiyorum. Elbette yeni kuruluşta benim önerilerim geçerli olmayacaktır. Aklımdan geçen butik bir üniversitedir. Düşündüğüm fakülteler şunlardır:

1-Biyo-fizik mühendisliği,

2-Nanoteknoloji mühendisliği,

3-Robot mühendisliği…

*

-Ben bir kıvılcım çaktım. Tutar veya tutmaz, zaman ne gösterir, hep beraber görürüz.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DENİZLİ’DE İKİNCİ ÜNİVERSİTE ÜZERİNE BİRKAÇ NOT
Atilla Sezener - Diğer Yazıları
Bütün Atilla Sezener Yazıları