poyrazoğlu otomotiv
23 Mayıs 2019 Perşembe

DEMOKRASİ ZAFERİ

Gülistan ÇÖVÜT

18-07-2018

15 Temmuz 2016’da tüm dünyaya millet olma dersini verdiğimiz Demokrasi Zaferi’mizin 2. Yılını kutluyoruz. Türk milletinin demokrasiyle yaşama özgürlüğüne, Türkiye Cumhuriyeti‘nin içte ve dışta bağımsızlığına, ülkemizin huzur ve refahına göz diken hain çetelerin bir temmuz gecesinde yapmaya çalıştığı kalkışmayı, sokaklara dökülen genç yaşlı, kadın erkek, Türk milletinden milyonların bastırdığı bir destandır 15 Temmuz. Öncelikle bu özel ve kutsal görevde gözünü kırpmadan askerlik yeminine sadık kalarak darbecilere karşı koymak isterken şehit olan can kardeşimiz Ömer Halisdemir’in ruhu şad olsun diyorum.

Türk milleti o gece, demokrasimizi o hainlerin eline bırakmadı. İman gücümüz, millet olmanın verdiği inanç ve devlet büyüklerimizin verdiği güvenle sokakları darbecilere dar ederek, Türk milletinin gücünü tüm dünyaya gösterdik. Tüm dünya gördü Türk milleti asil kanlarıyla suladığı bu vatan toprağının bir karışını bile hainlere teslim etmez. Ve yine gördüler ki, demokrasiye göz diken kanlı ellerin asla hâkimiyetine girmez bu millet. Aramızda ayrılıklar yaratmak isteyen tüm güçler gördüler ki, Türk milleti gerçekten büyük ve asil bir millettir.15 Temmuz günü de bir an bile tereddüt göstermeden ve hiçbir baskı altında kalmadan doğrudan emri şanlı tarihinden alarak sokağa çıkan halkımız, tankların önüne yatarak darbeyi engellemiştir. Şehadet şerbetini içenler, nice masumların kanının da dökülmesine engel olmuştur.

Demokrasi şehitlerimiz, tarihin şerefli sayfalarına adını yazdırarak ölümsüzleştiler. İnşallah bu millet böyle bir tehlikeyi bir daha yaşamaz. Yaşasın Türkiye Cumhuriyeti, yaşasın demokrasi!

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - DEMOKRASİ ZAFERİ
Gülistan ÇÖVÜT - Diğer Yazıları
Bütün Gülistan ÇÖVÜT Yazıları