poyrazoğlu otomotiv etiler
8 Temmuz 2020 Çarşamba

ÇOK SPORCU PARAMIZ VAR

Atilla Sezener

21-10-2019

-Ekonomistler, şu yaşımıza geldik, bu kadar eğitim aldık ama “Sporcu Para” diye bir şey duymadık diyebilirler. İşte duydular.

*

-Denizli ekonomisinin can damarı olan Bayramyeri denilen yere gidin. Bir büfeden döviz alın. Sonra 2-3 kilometre uzakta olan Çamlık denilen semte dilediğiniz araçla gidin. Cebinizdeki dövizin çok kısa sürede indiğini veya çıktığını göreceksiniz.

Dünyada hiçbir gelişmiş ülkede, hiçbir hukuk devletinde böyle bir oynaklık, böyle matrak bir durum göremezsiniz.

*

-ABD’li rahip Pastör Andrew Brunson’nun tutuklanıp bırakılması, Suriye’ye girme kararları gibi çok değişik olayların tümünü atlıyorum Paramız o devrelerle dünya rekorları kırarak değer kaybediyor.

*

-Reyiz veya damat konuşuyor, dolar iniyor, onlar televizyondan çıkıp evlerine giderken, yeniden çıkıyor.

*

Arap dansözleri bile böyle kıvıramaz. Dünyada böyle bir sporcu para olmadığına göre, ekonomi tarihine bu yönden geçeceğiz demektir.

*

Hadi yine işimiz iş.

YALAKA BULMA REHBERİ

*Bazı arkadaşlara kolaylık sağlamak için “Yalaka nasıl bulunur” rehberini yazayım.

*

Örneğin birbirini takip eden ve sadece kötü yönetimin doğal sonucu olan zamlar, sayısız kimse ve kuruluşu çok rahatsız ediyor. Bundan rahatsız olanlar da yapanlara “İyi (!) niyetlerini” aralıksız bildiriyorlar.

*

Pek çok kimse ve kuruluşu temsil edenler, itirazlarını, tepkilerini açıkça dile getiriyorlar. Denizli’yi ele alın. Ses çıkarmayan ve tepki koymayan kuruluş temsilcileri, düpedüz iktidar yalakalarıdır. Kafanızı biraz kaldırın, kabak gibi karşınızda görünürler.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ÇOK SPORCU PARAMIZ VAR
Atilla Sezener - Diğer Yazıları
Bütün Atilla Sezener Yazıları