poyrazoğlu otomotiv etiler
16 Temmuz 2020 Perşembe

CAHİLLİĞE  METHİYE

Atilla Sezener

09-03-2020

Günümüzde en geçerli mesleklerin (!) başında gelen, son derece etkin ve kullanışlı cahillik üzerine üç süper adamın görüşlerini paylaşacağım. Böylece cahilliğin önemini bir kez daha anlayacağız.

*

Büyük İslam alimi İmam-ı Azam Ebu Hanefi (699-767) diyor ki; “ Hayatımda cahillerle yaptığım bütün tartışmaları kaybettim.”

*

Ünlü filozof ve kuramcı Karl Marx ( 1818-1883) diyor ki: “Cehalet, ayrıcalıklı sınıfın elinde ustaca kullandığı bir silahtır.”

*

Bütün zamanların en büyük fizik bilginlerinden Albert Einstein (1879-1955) diyor ki: “Cahillere hayranım. Onlar her şeyi biliyorlar.”

*

Dikkatle gözlemleyin, ülkemizde en önemli yerler dahil sayısız miktarda saygın cahille karşılaşacaksınız.

Onlar bizim zenginliğimiz; nasıl bir zenginlikse işte.

**

İLK BİLGİSAYAR NASIL BİRŞEYDİ ?

*

“Daha transistorlar icat edilmeden önce yapılan ilk bilgisayarın adı ENİAC’tı. 1946’da çalışmaya başlayan bu bilgisayar, nerdeyse salon büyüklüğünde bir odaya ancak sığıyordu. Ağırlığı ise 30 (otuz) ton kadardı. Şimdi kullandığımız akıllı telefonlar, ENİAC’a kıyasla 200.bin kat hafif, 20.bin kat ucuz ve sıkı durun 5. Milyon kat hızlıdır.”

*

Teknolojiyi yaratanlara selam olsun. Tanrı’nın süper yarattığı beyinlerden şimdi Çin virüsüne çok acil çare üretmelerini bekliyoruz.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - CAHİLLİĞE  METHİYE
Atilla Sezener - Diğer Yazıları
Bütün Atilla Sezener Yazıları