poyrazoğlu otomotiv etiler
8 Temmuz 2020 Çarşamba

BU  YAZARLARI  GÖRMEZLİKTEN  GELEMEZSİNİZ

Atilla Sezener

14-10-2019

Merkez Efendi Belediyesi bir kitap ve yazar etkinliğinde bulundu. Girişim kültür ağırlıklı ve iyi niyetli olabilir. Fakat günümüz de iyi niyet yeterli değildir. Rahmetli ninem Dünyanın en iyi niyetli kadınıydı ama, onu cumhurbaşkanı yapmadılar.

*

Bazı arkadaşlar, geniş düşünme yetilerini kaybettiklerinden saçmalama haklarını kullanmışlar. Yapılan işlemi onaylar ve kolay telafi edilir nitelikte görmüşler. Sevsinler onları. Kitabı olmayanın bunu anlamasını beklemek de fazla iyimserlik olur.

*

Burası Denizli arkadaş. Yeterince her alanda at koşturmuş yazarlar dopdolu. Belediyeye rehberlik eden karga veya kargaların ciddi bir kültürel tedaviye ihtiyaçları var.

*

Şimdi bakın ve duygunuzla değil, aklınızla düşünün.

1-Prof Önder Göçkün- Pamukkale Üniversitesinde Edebiyat Fakültesi öğretim üyeliği ve dekanlığının dışında Üniversite Rektör yardımcılığı da yaptı. Üniversiteye on binin üzerinde kitap bağışladı. 60 (altmış) kitap yazdı. Bu kitapların en az 15 tanesini Denizli Belediyesi bastırdı. Üstelik bazı kitaplar, Denizli’de kimsenin bilmediği birçok yerel gerçeği ortaya çıkarmıştır. Önder hocanın tüm yönlerini yazsam, sıra başka arkadaşlara gelmeyecektir.

2-Cengiz Bektaş- Çok yönlü bir kişilik sahibi olan Cengiz Bektaş’ı tanımayan yoktur, Merkez Efendi Belediyesi hariç. Mimari, edebi, tarihi eserlerini kim inkar edebilir?

3-Esmahan Aykol- Hukukçu-araştırmacı-yazar kişiliği ile eserler vermiştir. Eserleri çeşitli dillere çevrilmiştir. Polisiye romanlarda ülkenin önde gelenleridir. Esmahan, Denizli’de Atatürk’ü en iyi bilenlerin başında gelen eğitimci ve avukat Ergül Aykol’un kızıdır.

4-Kemal Yalçın’a gelince, onu uzun boylu anlatmaya ne gerek var. Onu bilmeyen zaten, kültür dünyasının dışındadır. Kitapları en çok başka dillere çevrilen hemşerimizdir. Bir bu yeter.

*

Yukarıda çok kısa yazdığım büyük yazarlarımızı unutmanın, fark etmemenin mazereti yoktur. Mazeret diye ileri sürülen görüşler, insan aklıyla alay etmek demektir.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - BU  YAZARLARI  GÖRMEZLİKTEN  GELEMEZSİNİZ
Atilla Sezener - Diğer Yazıları
Bütün Atilla Sezener Yazıları