BİZE  BİLEN  DEĞİL, YAPABİLEN  GEREK

Atilla Sezener

21-01-2019

Biz de pek çok kişi her alanda akıllara durgunluk verecek derecede konuşur ve bildiklerini sıralar. Dikkatle gözlemleyin, ne denli cahilse, o kadar çok laf eder ve hüküm verir. Ne acınacak durumda olduğunun ve ne de gülünç bulunduğunun asla farkında değildir.

*

Daha önce yazdım, bir kere daha yazayım. Deprem olur, sayısız kimse deprem mühendisidir. Enflasyon artar, ortalık ekonomistten geçilmez. Bir grip salgının da çevreniz doktorla dolar. Görüldüğü gibi bir çok aklı firen tutmuyor.

*

En çok ve en büyük otoritelerse futboldadır. Aksini savunan olursa televizyonları izlesinler, her türlü gazeteyi okusunlar. Hele semt kahvelerine giderlerse anlarlar dünyanın nasıl döndüğünü. Ama futbolda seviyemiz ne ? Karıştırmayın orasını.

* Hele tepedeki arkadaşların her konuda bilmedikleri yok. Aptal Batılılar bir türlü bizim alimleri anlayamıyorlar. Yazık oluyor arkadaşlarımıza.

*

Uzun lafın kısası, BİZE BİLEN DEĞİL, YAPABİLEN GEREKLİDİR. Fakat o kadar çok bilen var ki, bir türlü yapabilen çıkaramıyoruz.

* *

KULLANAMADIĞIMIZ ZAMAN

Şunu asla unutmayın, dünyada hemen her şeyin kaybolanının veya eskiyeninin telafisi mümkündür. Yenilenmeyen ve asla geri gelmeyen zamandır.

*

Çin’de ilk demiryolu yapıldığında köylüler sormuşlar:

-Bu demiryolunu ne diye yapıyorsunuz ?

-Önceden 7 günde gittiğiniz yere, şimdi 2 günde gideceksiniz.

-Peki o zaman diğer beş günü ne yapacağız ?

* Üzülerek ifade etmek zorundayım. Biz zamanı kullanamıyoruz. Avucumuzdan kayıp gidiyor ve fark etmiyoruz. Çoğu kimse bu yüzden ödediği bedellerin de farkında değil.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - BİZE  BİLEN  DEĞİL, YAPABİLEN  GEREK
Atilla Sezener - Diğer Yazıları
Bütün Atilla Sezener Yazıları