poyrazoğlu otomotiv etiler
6 Haziran 2020 Cumartesi

BİTİRİRKEN…

Ramazan Canural

12-03-2019

Değerli Okuyucularım,

Başlık sizi şaşırtmasın. Buradaki “Bitirirken” sözcüğü yazdığımız haftalık yazıları değil, Belediye Başkanlığını ifade ediyor.

Beş yıl su gibi geçti. 31 Mart 2019 günü hayatımızdaki Belediye Başkanlığı dönemi kapanıyor.

Zaman yönetimine her zaman büyük önem verdim.

Çünkü önemli işler başarmanın altın kurallarından biri, zamanı iyi kullanmak, yani onu boşa geçirmemek.

Biz de öyle yaptık. Belediyedeki odamıza gelenler bileceklerdir. “Gölhisar’ımızın bize verdiği sürenin dolmasına ….. gün kaldı” diye bir geri sayım takvimi hep yanı başımızda bulunurdu.

Şimdi arkama dönüp baktığım zaman vicdanen çok müsterih bir durumdayım. Sevgili Gölhisarlı kardeşlerimizin bize verdiği süreyi çok tasarruflu kullandığımızı düşünüyorum.

Daha iki yıl önce bizzat kendi Meclis Üyelerimden bazılarının bile inanmadığı ve ” bu alt yapı inşaatı 4-5 yıl sürer” dedikleri bir durumdaydık. Gerçekten her taraf delik deşik ve köstebek yuvası gibiydi.

Şimdi ise hem altyapıyı bitirdik, hem de üstyapıyı…

Bizim eşdeğerimizdeki bir belediyenin 8-10 yılda zor bitirebileceği bir iş yükünü; üç, üç buçuk yılda bitirdik. Çünkü zamanı iyi kullandık. Hükümetimizin verdiği kredileri, hibeleri yerinde ve zamanında değerlendirdik.

Çok şükür şimdi…

“Gölhisar Büyük Düşündü ve Değişimi Başardı” diyebiliyoruz.

Çünkü artık:

Gölhisar’a ova tarafından girerken, insanlarımızı fena kokular değil, Atatürk Caddesine diktiğimiz ıhlamurların mis gibi kokuları karşılıyor.

Altyapımız tamamen yenilendi. Gölhisar’dan Afyon’a kadar yol uzunluğunda yani 275 km. lik bir altyapıyı Gölhisar’a döşedik. Belediyemiz bundan sonra sık sık kanalizasyon patlaklarıyla uğraşmayacak. 30-40 yıllık asbetli kanserojen borulardan su içmeyeceğiz. Yazda, kışta, bayramda, seyranda ikide bir sularımız kesilmeyecek. Cadde ve sokaklarımızı sel basmayacak.

Caddelerimiz, sokaklarımız bambaşka bir kimliğe bürünerek bir şehir havasına kavuştular.

Gölhisar’ımız doğalgazı yaktı. Tertemiz, kolay ve ucuz bir yakıt. Artık sıcak suyumuz 24 saat hazır.

Pazaryerimiz Gölhisar’ımıza yakışır bir görünüme kavuştu.

İlçe tarihi boyunca ilk defa İmar Kanununun 18. Maddesine göre parselasyon planları yaparak 500-600 dönüm alanda parselasyon işlemlerini bitirdik. 200-250 dönümlük bir alan da yakın zamanda bitecek. İmar planlarımızı yeniledik. Böylece gelecekteki modern Gölhisar’ın temellerini attık.

Değişik meslek gruplarını mekansal olarak bir araya topladık: İçkili mekanlar, galericiler, taksiciler vb. gibi…

Mezarlıklarımız, cenaze hizmetlerimiz çağdaş ve insani bir görünüme kavuştu.

Yaklaşık 5 yıldan beri 120 yaşlımıza sıcak yemek hizmeti vermekteyiz ki, bu hizmeti; bırakın bizim ölçeğimizdeki bir belediyeyi, birçok il belediyesi dahi vermiyor.

Burada sayarsak epey zaman alacak bir çok hizmeti hayata geçirdik, çok şükür ama değerli okuyucular; Gölhisar’da iki şeyin önüne geçemedik:

1-Dedikodu

2-Mahallecilik

Bunları da İnşallah bundan sonra seçilen diğer arkadaşlarımız başarır.

Sağlıcakla kalın…

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - BİTİRİRKEN…
Ramazan Canural - Diğer Yazıları
Bütün Ramazan Canural Yazıları