poyrazoğlu otomotiv etiler
8 Temmuz 2020 Çarşamba

BAYRAM GÜNLERİ

Asil Türk

10-08-2018

Gelecek hafta Kurban Bayramını kutlayacağız ve yaklaşık 9 günlük bir tatil süreci yaşayacağız. Kurban bayramı öncesi kurbanlıklar hazırlanacak, çocuklarımıza bayramlık kıyafetler ve ayakkabılar anılacak, bayram harçlıkları verilecek ve aile ve akrabalarımız ile güzel zaman geçireceğiz. Kutsal topraklara giden vatandaşlarımız ise hac görevlerini yerine getirerek ülkemize dönmeye başlayacaklar.

Böylesine güzel günlerin bizi beklediği bir zamanı iple çekmemek mümkün değil. Ancak, bir yandan da; ayrılmış, boşanmış anne babalar, küs akrabalar nedeni ile bayrama buruk giren, ekonomik durumu nedeni ile kurban kesemeyen, çocuklarına yeni kıyafet alamayan vatandaşlarımız da olacak.

Aynı gemide yol alan Türkiye Cumhuriyeti vatandaşları olarak, bizler her dönemde ve her koşulda birbirimize destek olmalı, sevinçlerimizi ve hüzünlerimizi paylaşmalıyız. Bu konuda gerek devletimiz, gerek sivil toplum örgütleri vatandaşlarımıza yol göstermeli ve destek olmalıdır. Ülke olmanın, vatandaş ve kardeş olmanın da gereği budur. Bu kapsamda, ilimizde faaliyet gösteren kamu ve sivil toplum örgütleri ile vatandaşlarımızın diyaloğa girmesi ve bilinçli hareket etmesi önem kazanmaktadır.

Cemaat gibi kisveler altında toplumumuzun dibine dinamit koyan örgüt yapılarından uzak durulması, bu tarz yerlerden gelen yardım taleplerinin geri çevrilmesi, gerçekten ihtiyaç sahiplerine yardımcı olmak da dinimizin gereğidir. Özellikle de; 15 Temmuz öncesi ve sonrasında yaşananlara baktığımızda, bu tür yapılara ne kadar dikkat etmemiz gerektiği bir kez daha ortaya çıkmıştır. Vatandaşlarımızın yaşadıklarından ders çıkarması ülkemizin geleceği açısından da son derece önemlidir.

Yine, bu bayram yollara düşüp tatile ve akraba ziyaretine gidecek olan vatandaşlarımız, yollardaki trafik canavarlarına yakalanıp yaşamlarını ve sağlıklarını kaybetmektedirler. Ne olur, trafik kurallarına uyalım ve çevremizdekilere trafik kurallarına uymaları konusunda ısrarla uyarıda bulunalım. Benim başıma gelmez, bana bir şey olmaz demek yetmiyor. Kurallara uymak ve dikkat etmek son derece önem arz ediyor.

Belki bu yazıyı okurken, içinizden “Zaten biz bunları biliyoruz.” demiş olabilirsiniz. Elbette biliyorsunuz. Ama defalarca hatırlatılmasına ve bilinmesine rağmen bu konulara dikkat etmiyoruz. Bu nedenle, bir kez daha, bir kez daha hatırlatmanın hiçbir zararı olmayacaktır. Bu vesile ile tüm okuyucularımızın ve Deha20 ailesinin Kurban Bayramını kutluyorum. DOSTÇAKALIN…

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - BAYRAM GÜNLERİ
Asil Türk - Diğer Yazıları
Bütün Asil Türk Yazıları