poyrazoğlu otomotiv etiler
8 Temmuz 2020 Çarşamba

BARIŞ PINARI HAREKÂTI

Ramazan Canural

15-10-2019

PKK terör örgütü…

ABD, İsrail ve AB ülkeleri tarafından desteklenen, dünyanın en kanlı, en alçak örgütü. 1984 yılından beri sergilediği vahşeti anlatmaya kalksak buna günler yetmez.

Ülkemize verdiği maddi ve manevi zararın boyutunu hesaplamaya niyetlensek, emin olun başaramayız. PKK olmasaydı refah düzeyimiz şimdikinin en az iki katı olurdu.

Batılı caniler, bu tetikçi örgüt aracılığıyla, Türkiye’ye etmedikleri kötülük bırakmadılar.

Ama dört-beş yıldan beri…

Güçlü Türkiye’nin oluşumu ve savunma sanayinde atılan dev adımlar sayesinde PKK her geçen gün kan kaybediyor.

Daha birkaç yıl önce, ülke içinde 5000 den aşağı olmayan PKK’lı militan sayısı, geçenlerde Süleyman Soylu açıkladı, 600 lere düşmüş.

Öte yandan…

Suriye’nin kuzeyinde ve Kuzey Irak’ta, Siyonizm’in kirli emellerine hizmet edecek bir Kürt Devleti kurmak için yıllardan beri uğraşan ve bunun için terör örgütlerini maşa olarak kullanan ABD son zamanlarda, bir taraftan bu kanlı örgütlere 60-70 bin TIR dolusu silah ve mühimmat gönderirken; öbür taraftan da, Suriye’nin kuzeyinde beraberce güvenli terör koridoru oluşturuyoruz, diye Türkiye’yi aylarca oyaladı.

Sonunda canına tak eden Türkiye, terörü kaynağında kurutmak için Fırat’ın Doğusunda operasyon başlattı. Yani tabiri caizse yoğun bir terörist avına çıktı. Tek amacımız teröristleri imha etmek dedi. PKK,YPG,PYD, DEAŞ fark etmez, dedi. Kimsenin toprağında gözümüz yok dedi. Suriye’nin toprak bütünlüğünü de savunuyoruz, dedi. Suruç’ta, Ankara Garında, İstanbul Raina’da ve ülkemizin başka yerlerinde patlayan bombalardan bıktık usandık, binlerce vatandaşımız hayatını kaybetti, dedi. Ayrıca 4 milyon Suriyelinin derdini biz çekiyoruz, siz 50 tanesinden bile korkuyorsunuz, dedi.

Şimdi ülkem, önceki harekât ve operasyonlarda olduğu gibi…

Yine nefis müdafaası yapıyor ve teröre karşı, özellikle 2016 dan beri, karada havada içerde, dışarıda, etkin bir mücadele veriyor. Artık eskisi gibi savunmada değil. Bilakis terörün kafasına kafasına vuruyor…

Ama bir bakıyorsunuz!..

İsrail, ABD, AB, İran, Rusya, Arap Birliği…

Yani Ortadoğu ile doğrudan ve dolaylı yoldan bağlantısı olan bütün devletler, Barış Pınarı Harekâtına karşı.

Ne yani bu kadar ülke teröristlerin yanında mı yer alıyor, diye düşünmeden edemiyor insan…

Ama maalesef ister istemez öyle oluyor. Çünkü bu hasetçilerin, Türkiye’nin önünü kesmek için, terörü desteklemekten başka çareleri yok.

O halde Batılı emperyalist devletlerle onların uşağı ve uydusu olan irili ufaklı diğer devletçikler, teröre karşı yaptığımız bu harekata karşılarsa…

Biz doğru yoldayız demektir.

Harekât ve operasyonlara kesintisiz devam…

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - BARIŞ PINARI HAREKÂTI
Ramazan Canural - Diğer Yazıları
Bütün Ramazan Canural Yazıları