poyrazoğlu otomotiv etiler
23 Şubat 2019 Cumartesi

ATAMIZA BORCUMUZ VAR!

Gülistan ÇÖVÜT

11-11-2017

Ulu önderimizi kaybettiğimiz o gün. . . İşte o gün gelince, her 10 KASIM sabahı saat 9 u beş geçe bir acı çöker yüreklerimize. O çalan siren sesiyle birlikte irkilir kalpler bizi alır götürür geçmişe, o kara güne. . . Atamızın bu cennet vatanımızı kurtarmak içi nasıl çabaladığını hatırlıyoruz. ‘’Bu vatanı gençlere emanet edeceğiz ‘’dediğini.

Onu yitirişimizin üstünden tam 74 yıl geçti. İlkelerine bağlılığımız her geçen 10 Kasım daha da artıyor. Evet, yine bir 10 Kasım günü ve biz yine buradayız. Büyük önderimizi anıyoruz. 10 Kasım‘lar da ülke olarak hüzünlü olmanın yanı sıra Ulu Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü anmak gibi gelecek kuşaklara Atatürk’ü taşıyacak onun fikirleri onun ışığını taşımaya devam edecek nesilleri garanti alına alacak aksiyonları da almak zorundayız. En iyi ve en doğru şekilde onu anmalı ve ondan daha da önemlisi Atatürk’ü anlamalıyız. Atatürk olmasaydı eminim ki şu anda Türkiye’nin hali (belki de Türkiye olmayacaktı) bugün üzülerek ve ürkerek izlediğimiz Orta Doğu ülkeleri gibi belki daha da kötüsü Suriye ve ya Afganistan gibi olacaktı. Bugün bu ülkede bu kadar rahat özgür yaşayabiliyorsak hepsi Atamızın sayesinde. Ona binlerce kez teşekkür ederiz. Keşke o da bugünleri görebilseydi. Vatanının güzelliklerini. . .

Kendini Türk milletinin bir ferdi sayan herkesin kalbinden Atatürk sevgisinin ne olursa olsun eksilmeyeceğini ve her 10 Kasım sabahı her vicdanlı kişinin kalbinde yepyeni bir Mustafa Kemal Atatürk’ün açacağını yeşereceğini herkes bilmelidir.

Şimdi bana öyle geliyor ki biz gençler bu vatanı en güzel şekilde koruyacağız. Koruyacağız ki sevdiğimiz insan, bütün ülkeyi kanatları altında tutan insan rahat uyusun. Korumalıyız ki bir yerlerden bizi izleyip “doğru karar vermişim” diyebilsin. Korumalıyız ki bu vatan için akan kanlar yerini bulsun, bayrağımız her zaman şanla dalgalansın. Rahat uyu Atam, sana verdiğimiz sözün hep arkasında senin izinden giden evlatların var.

‘’Asla şüphem yoktur ki, Türklüğün unutulmuş medeni vasfı ve büyük medeni kabiliyeti, bundan sonraki inkişafı ile âtinin yüksek medeniyet ufkunda yeni bir güneş gibi doğacaktır. Bu söylediklerim hakikat olduğu gün, senden ve bütün medeni beşeriyetten dileğim şudur: Beni hatırlayınız.’’

Seni hiç unutmadık unutmayacağız. . .

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ATAMIZA BORCUMUZ VAR!
Gülistan ÇÖVÜT - Diğer Yazıları
Bütün Gülistan ÇÖVÜT Yazıları