etiler poyrazoğlu otomotiv

 Atatürk Haftasında: ATATÜRK VE ÖLÜMSÜZLÜK DÜŞÜNCESİ

Önder Göçgün

05-11-2018

"Benim fani vücudum elbet toprak olacaktır. Fakat Türkiye Cumhuriyeti ilelebed payidar kalacaktır (sonsuza kadar yaşayacaktır)."

Her insan fanidir, geçicidir. İşte bu gerçeğin derin idraki, anlayışı içinde olan büyük Atatürk de, herkes gibi bir gün kendisinin de ebedi, sonsuz aleme göç edeceğini belirterek; bu vesile ile hem bir özlemini, beklentisini, dileğini ve hem de kurduğu, gönülden inandığı, bağlandığı lâik, demokratik Türkiye Cumhuriyeti'nin sonsuza kadar yaşayacağını açık, net bir biçimde ve herşeyden önemlisi kesin bir kararlıkla dile getiriyor.

Unutulmaması gereken sosyal bir gerçek olarak eserler yaşadıkça, onların yapıcısı, yaratıcısı ve sahibi olan insanlar da yaşar. Bu çerçevede yüce Atatürk'ün büyük emellerle kurduğu Cumhuriyetimizi de önce yaşamak, sonra da yaşatmak; vatanını,milletini seven her yurttaşımızın en başta gelen görevlerinden birisi olmalıdır.

İşte ancak o zaman, merhum Cumhurbaşkanı Celal Bayar'ın: "Yüce Atatürk, seni sevmek ibadettir." sözünde açıkça ifadesini bulduğu üzere, kendisini rahmet, saygı ve sevgi ile andığımız büyük Atatürk de, Cumhuriyet'le birlikte sonsuza kadar yaşayacak, böylece ruhu da daima huzurlu ve mutlu olacaktır.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ -  Atatürk Haftasında: ATATÜRK VE ÖLÜMSÜZLÜK DÜŞÜNCESİ
Önder Göçgün - Diğer Yazıları
Bütün Önder Göçgün Yazıları