poyrazoğlu otomotiv etiler

HAYATIMIZDAKİ  TESADÜFLERDEN DEĞİŞİK DAMLALAR

Atilla Sezener

09-05-2020

1960.lı yıllarda Denizli Devlet Hastanesinin röntgen cihazı sık sık bozulurdu. Orada görev yapan röntgen mütehassıslarının muayenesindekiler bir türlü bozulmazdı. Tesadüf işte.

*

Belediyelere çeşitli boyutta memurlar alınır. İmtihanla veya başka dümenle. Ama her seferinde belediyenin başkanının partisinden olanlar kabul edilir. Bunlar tamamen tesadüftür, aklınıza kötü bir şey gelmesin.

*

Biraz gerilere gidelim. ABD, 2.Dünya Savaşının ardından, güya savaştan doğrudan veya dolaylı zarar görenlere, Marshal Yardımı adı altında yardımda bulunmuştu. Yalnız küçücük bir koşulu vardı. Karayolu yapılacaktı bu parayla. Bu yollar yapıldı ve bir de ne görelim. 6 ve 8 silindirli ABD arabaları (Chevrolet- Ford- Oldsmobile-Cadillac, Buick-Chrysler-Dodge- Pontiac- vs ) yollarda cirit atıyorlar. Tamamen tesadüf arkadaşlar, tamamen tesadüf.

*

Şimdi FETO’dan cebinde “F” ile başlayan bir dolarlık bulunanların ve özel telefon hattı kullananların tutuklanmaları, diğer yandan onu zamanında göklere çıkaranların, Pensilvanya’ya gidip elini öpenlerin tutuklanmamaları büyük bir tesadüftür.

*

Hayatımız tamamen tesadüflerle doludur dostlar. Sizlerin iyi tesadüflere rastlamanızı dilerim.

YORUM YAZ
BU YAZI HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - HAYATIMIZDAKİ  TESADÜFLERDEN DEĞİŞİK DAMLALAR
Atilla Sezener - Diğer Yazıları
Bütün Atilla Sezener Yazıları