etiler poyrazoğlu otomotiv
17 Şubat 2020 Pazartesi

Zolan’ın açıklaması Denizli Lisesi Mezunlarını tatmin etmedi

Denizli Lisesi’nin kurumsal kimliğinin korunması için mücadele veren Denizli Lisesi Mezunlarını, Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın bir yerel TV’de yaptığı “Böyle bir direnç oluşunca ve konuyla ilgili farklı yaftalamalar olunca yapacak bir şeyimiz kalmadı. Bizde okul olarak devam etsin dedik” açıklaması hem tatmin etmedi hem de üzdü. 

21-10-2017 10:00


 Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Zolan’ın yerel bir TV’de Denizli Lisesi ile ilgili “Sanki Denizli Lisesi’ni yıkıyormuşuz gibi bir algı oluşturuldu. Bu nedenle bizimde bu noktada çok fazla ısrarcı davranmamız doğru olmaz. Biz sadece ‘Denizli’nin bir değeri ortaya çıksın’ algısındaydık. Böyle bir direnç oluşunca ve konuyla ilgili farklı yaftalamalar olunca yapacak bir şeyimiz kalmadı. Bizde okul olarak devam etsin dedik” açıklaması Denizli Lisesi Mezunları, “Güzel bir gelişme” olarak değerlendirdi. 

“AÇIKLAMA TATMİN ETMEDİ ÜZDÜ”

Başkan Zolan’ın kendilerini yanlış anladığını söyleyen Denizli Lisesi Mezunları Derneği Başkanı Hasan Panayır,  “farklı yaftalamalar olunca” sözünün kendilerini üzdüğünü söyledi. Denizli Lisesi Mezunları olarak yaklaşık 4 yıldan beri Denizli Lisesi’nin kurumsal kimliğinin yıkılmaması için mücadele ettiklerini vurgulayan Panayır, “Biz hiçbir zaman Denizli Lisesi’nin yıkılacağını söylemedik. Koruma altındaki bir binanın yıkılmayacağını biliyoruz.  Sayın Zolan, hala orasının bir fonksiyonu olduğunu, anlayamamış. Başka fonksiyonlar yüklemeye çalışıyor.  Orası bir okul.  Fonksiyonu yüzsene önce yüklenmiş,  bin 400 öğrencisi var.  101 öğretmen ve personeli ile birlikte 1 500 kişi. Bunlara okul aile birliği üyeleri de  eklendiğinde  orada her gün bir yaşam var. Burası eğitim kurumu, ‘başka fonksiyon yükleyeceğiz’  açıklaması bir belediye başkanının kullanmaması gereken ifadedir. Ayrıca Denizli Lisesi Mezunları kimseyi i yaftalamadı. Biz başından beri kimseyle  çekişme çatışma  içerisine girmedik. Herhangi bir siyasi yaklaşım içine de girmedik. İnsanlar Denizli Lisesi’nin Denizli’nin simgesi olduğunu biliyor” dedi.

“DESTEK OLUN RESTORASYONUNU YAPTIRALIM”
“Denizli Lisesi mezunlarının, Belediye Başkanının ve Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci’nin de katkılarıyla Denizli Lisesi’nin bakım onarımı için gerekli çalışmayı başlatalım” çağrısında bulunan Panayır, “Bu konuda benim bir teklifim olacak. Denizli Lisesi’nin arkasındaki binaları yıkılsın. Bunu bir hayırsever bir iş adamı üstlenebilir. Hatta Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekci yapsın ve arkasına yapılacak olan Denizli Lisesi Kompleksine Zeybekci’nin adı verilsin” diye konuştu.

“TEŞEKKÜR ZİYARETİNDE BULUNACAĞIZ”

Okul yönetimi ve Denizli Lisesi Mezunları Derneği olarak Başkan Zolan’a teşekkür ziyaretinde bulunacaklarını belirten Panayır,  Denizli Lisesi ile ilgili gelişmeler hakkında bilgi alacaklarını hem de kendi fikirlerini ileteceklerini belirtti

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Zolan’ın açıklaması Denizli Lisesi Mezunlarını tatmin etmedi
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör