poyrazoğlu otomotiv
23 Mayıs 2019 Perşembe

Zirvede müthiş kapışma

Süper Amatör Lig’de 9. Hafta müsabakaları 7 maçla tamamlandı.

27-11-2018 17:35

Süper Amatör Lig’in üst sıralarını zorlayan takımlar haftayı kayıpsız geçerlerken, rakip fileler toplam 29 kez havalandı. Süper  Amatör Lig’de  9. Haftanın değerlendirmesi şu şekilde;

HAFTANIN TAKIMI: ÇAL BELEDİYESPOR
Süper Amatör Lig’in  9. Haftasında haftanın takımı Çal Belediyespor oldu. Deplasmanda oynadığı zorlu Honaz Starspor maçını kazanan ve 90 dakika boyunca rakibine üstünlük kuran lider Çal Belediyespor oyun disiplininden hiç kopmadı. Rakibi karşısında ne yaptığını bilen bir takım görünümündeydi. Saha içinde teknik heyetin taktiklerini rakiplerine fırsat vermeden yerine getirerek zor maçı kolaya çevirdiler. Zor maçı kazanarak liderlik koltuğuna iyice yerleştiler.

HAFTANIN ANTRENÖRÜ: ALİ KARAÇAY (YEŞİLKÖYSPOR)
Haftanın en kritik ve en zorlu maçlarından olan Yeşilköyspor – Bağbaşı Zeytinköyspor karşılaşmasında ön plana çıkan isim Yeşilköyspor antrenörü Ali Karaçay oldu.  Yeşilköyspor, Bağbaşı Zeytinköyspor’u gol düellosunda 4-3 mağlup ederken, en büyük pay sahibi  Yeşilköyspor antrenörü Ali Karaçay’dı. Saha içinde futbolcularına çok iyi yönlendirdi. Yaptığı değişikliklerle oyunun akışını değiştirdi. Verdiği akıl dolu taktikle imha planını hazırladı. Yeşilköyspor antrenörü Ali Karaçay, 9. Haftaya adını yazdırdı.

HAFTANIN HAKEMİ:  MURATCAN ILGAZ (YEŞİLKÖYSPOR – BAĞBAŞI ZEYTİNKÖY)
Bir gün önce zorlu Sarayköyspor 1926 – Çamelispor karşılaşmasını yöneten,  bir gün sonra çok kritik Yeşilköyspor – Bağbaşı Zeytinköyspor maçında düdük çalan Muratcan Ilgaz özellikle Yeşilköyspor – Bağbaşı Zeytinköyspor karşılaşmasındaki performansıyla büyüledi. Yardımcıları Hüseyin Asım Kılıç ve Berkay Barlın ile çok iyi uyum sağladı. Pozisyonları çok yakından takip etti ve avantaj kurallarını yerinde uyguladı. Disiplinden taviz vermeyerek sarı kartlarını isabetli kullandı. Süper Lig’de haftanın en iyi hakemleri olarak Yeşilköyspor – Bağbaşı Zeytinköyspor maçındaki yönetimleri ile Muratcan Ilgaz, Hüseyin Asım Kılıç ve Berkay Barlın karşımıza çıktı.

HAFTANIN FUTBOLCUSU: AHMET SÖNMEZ (SARAYKÖYSPOR)
Süper Lig’in 9. Haftasında haftanın futbolcusu olarak karşımıza Sarayköyspor’un  defans oyuncusu Ahmet Sönmez çıktı. Yağmur İzolasyon Akhanspor karşısında özellikle ilk 35 dakikada gol atmakta zorlanan Sarayköyspor’da kilidi defans oyuncusu Ahmet Sönmez açtı.  Ahmet, attığı iki golle Yağmur İzolasyon Akhanspor’un puan umutlarını bitirdi. 90 dakika boyunca sahanın en çalışkan isimleri arasında göze battı. Oyundaki performansını 90 dakika boyunca koruyan ve disiplininden ödün vermeyen Sarayköyspor’un tecrübeli kramponu Ahmet Sönmez, Haftanın Futbolcusu koltuğuna oturdu.

HAFTANIN OLAYLARI
Süper Amatör Lig’de 9. Haftada oynanan 7 maçta 29 gol atıldı. Ligin zirvesinde bulunan Çal Belediyespor deplasmanda kazanırken, takipçileri Sarayköyspor, Acıpayam Belediyespor ve Dokuzkavaklarspor da haftayı kayıpsız olarak geçti. Dokuzkavaklarspor beraberliği son saniyelerde kurtarırken, Yeşilköyspor kendi sahasında Bağbaşı Zeytinköyspor’u uzatma dakikalarında bulduğu golle yendi.  Yeşilköyspor,  bu galibiyetle ilk üç puanını aldı. Hakemler sergiledikleri iyi yönetimle  takımların ve taraftarların övgüsünü aldı.

9. HAFTANIN EN İYİLERİ
Serhat (Çal Belediyespor)
Oktay (Kalınkozspor)
Mustafa Gültekin (Acıpayam Belediye)
Mehmet Ali (Yeşil Çivril Belediye)
Ahmet Sönmez (Sarayköspor)    
Mehmet Eskin (Camelispor)
Balahira (Çal Belediyespor)
Ahmet Güner (Dokuzkavaklarspor)
Osman (Kalınkozspor)
Melih (Yeşilköyspor)
Alican (Acıpayam Belediyespor)

9. HAFTANIN SONUÇLARI
Yeşilköyspor -  Bağbaşı Zeytinköyspor     4-3
Sarayköyspor -  Yağmur İzalasyon  Akhanspor 3-0    
Yeşil Çivril Belediyespor -  Buldan Belediyespor 3-0    
Acıpayam Belediyespor – Nikferspor 7-0    
Sarayköy 1926  -  Çamelispor 0-1    
Kalınkozspor -  Dokuzkavaklarspor 3-3    
Starspor - Çal Belediyespor 0-2

GELECEK HAFTANIN PROGRAMI
Dokuzkavaklarspor - Sarayköy 1926 
Çamelispor - Acıpayam Belediyespor    
Nikferspor  - Yeşil Çivril Belediyespor    
Buldan Belediyespor - Sarayköyspor    
Yağmur İzalasyon Akhanspor  - Bağbaşı Zeytinköyspor    
Çal Belediyespor - Kalınkozspor    
Honaz Starspor - Yeşilköyspor

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - Zirvede müthiş kapışma
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör