alican sürücü kursu poyrazoğlu otomotiv
25 Nisan 2018 Çarşamba

ZEYBEKLERİN BİLEĞİ BÜKÜLMEDİ

Denizli Süper liginde ilk yarı maçları tamamlandı.

26-12-2017 17:49

HAZIRLAYAN/ ORHAN MIKIROĞLU

İlk yarının lideri Serinhisarspor olurken, Tavas Birlikspor, Acıpayam Belediyespor ve Sarayköyspor’da şampiyonluk yarışına ortak oldular. İlk yarıda tek mağlup olmayan namağlup takım Tavas Birlikspor oldu. İlk yarının değerlendirmesi şu şekilde;

İLK YARININ TAKIMI: TAVAS BİRLİKSPOR
Yeni sezon öncesinde yepyeni bir kimliğe bürünen ve bütün futbolcuların adeta gelmek için can attığı Tavas Birlikspor, ilk yarıda 13 maçta canla başla çalıştılar ve büyük mücadele ettiler. beraberlikler bile Tavas Birlikspor’u yolundan saptırmadı. Sarı siyahlılar hiçbir maçtan yılmadılar, mağlup duruma düşmelerine rağmen sonuna kadar mücadele ederek maçı çevirdiler. Ligde oynadıkları ilk yarı maçlarında mağlubiyet yüzü görmediler. Oyun disiplininden kesinlikle kopmadılar. Rakipleriyle değil sadece sahada büyük mücadele örneği vererek bütün tribünlerin sevgisini kazandılar. İşte bu yüzden ilk yarının takımı Tavas Birlikspor diyoruz. Alkışlarımız Tavas Birlikspor’a.

İLK YARININ ANTRENÖRÜ: OSMAN KIRAÇ (TAVAS BİRLİKSPOR)
2017-2018 sezonunun ilk yarısında ön plana çıkan isim Tavas Birlikspor antrenörü Osman Kıraç oldu. 13 hafta boyunca iyi ve kötü günde futbolcularının yanında olan, onlara her türlü desteği veren başarılı teknik adam Osman Kıraç, gerek antremanlarda, gerekse maçlarda kesinlikle disiplinden taviz vermedi. Takım içinde futbolcularla arkadaş gibi oldu. Futbolcularına bir arkadaş, bir kardeş gibi yaklaşarak futbolcularının sevgisini kazandı. Tavas Birlikspor’un 13 haftada bileği bükülmüyorsa bunda antrenör Osman Kıraç’ın da büyük payı var. Bizde Osman Kıraç’ı ilk yarının antrenörü olarak sütunlarımıza yazdık. Başarılarının devamı Osman Kıraç. 

İLK YARININ HAKEMİ: BURAK ÖZTÜRK
Burak Öztürk, Denizli’mizin bu sezon ön plana çıkan, en önemlisi altın çağını yaşayan hakemlerimizden biri oldu. Yönettiği bütün süper lig maçlarında güler yüzlülüğü ve sempatisi ile dikkatleri üzerine çekti. Görev aldığı maçlarda gerek yardımcıları ile gerekse saha içinde futbolcular ile çok iyi uyum sağladı. Futbolculara sarı ve kırmızı kart göstermemek için ne gerekiyorsa yaptı. Bütün maçlarda sahada duruşu ve verdiği kararlarda kendinden emindi. İşte bütün bu sebepler Burak Öztürk’ü ilk yarının hakemi olmayı yetti de arttı bile. Alkışlarımız Burak Öztürk’e.

İLK YARININ FUTBOLCUSU: FATİH YİĞEN (SERİNHİSARSPOR) 
Sezon öncesi transfer edilen ve Serinhisarspor’un yolunu tutan tecrübeli krampon Fatih Yiğen, Leblebi gibi attığı gollerle süper lige damgasını vurdu. Fatih Yiğen attığı goller ile Serinhisarspor’un lider ve başarılı olmasında ki en büyük pay sahibi olarak ortaya çıktı. Sahada herkesin yardımına koştu. Rakip oyuncuları teselli etmesini bildi. Bütün herkese yardımcı olmak için elinden gelen çabayı göstererek gönüllerde taht kurdu. Serinhisarspor’un sevgisini kazanan sahalarımızın efendi futbolcusu Fatih Yiğen ilk yarı maçları sonunda lige damgasını vurarak alkışları çoktan hak etti. 

İLK YARININ OLAYLARI
Denizli süper liginde 13 hafta süren ilk yarı maçları tamamlandı. Yapılan karşılaşmalar sonunda Serinhisarspor ilk yarıyı lider bitirmenin mutluluğunu yaşadı. Tavas Birlikspor ilk yarıda tek namağlup takım olarak kayıtlara geçmesini bildi.  Süper lig tarihinde bir ilk yaşandı ve üç takım birden ligden çekildi. Önce Merkezefendispor, ardından Pınarkentspor ve son olarak da Pamukkalespor ligden çekilme kararı aldılar. Üç takımın ligden çekilmesiyle süper ligde düşme olayı ortadan kalkarken, ligde şampiyonluk mücadelesi veren takımların kıyasıya mücadelesi devam etti. Tavas Birlispor – Serinhisarspor, Tavas Birlikspor – Acıpayam Belediyespor ve Acıpayam Belediyespor – Serinhisarspor karşılaşmalarında seyirci rekoru kırıldı ve bu karşılaşmaları ortalama 5 bin kişi seyretti. Hakemlerimiz ilk yarıda gösterdikleri yüksek performansla Merkez hakem kurulunun yüzünü güldürürken, taraftarlarında büyük alkışını alarak takdirini kazandı.

İLK YARININ ALTIN KARMASI
Ali Gümen (Tavas Birlikspor)
Reşitcan (Bağbaşı Zeytinköy)
Mustafa Gültekin (Acıpayam Belediye)
Burak (Tavas Birlikspor)
Fatih Yiğen (Serinhisarspor)
Fatih (Yeşilköyspor)
Ramazan (Y.İ.Akhanspor)
Ahmet Güner (Dokuzkavaklarspor)
Utkan (Nikferspor)
Abbas Tosun (Tavas Birlikspor)
Tayfun (Sarayköyspor)

İLK YARININ GÜMÜŞ KARMASI
Gökhan (Serinhisarspor)
Ramazan Akça (Sarayköyspor)
Muhammet (Acıpayam Belediye)
Muharrem (Tavas Birlikspor)
Buğra (Y.İ. Akhanspor)
İkrar (Yeşilköyspor)
Gökhan (Dokuzkavaklarspor)
Gürkan (Tavas Birlikspor)
Berkin (Nikferspor)
Bayram (Yeşil Çivril Belediye)
Yasin (Tavas Birlikspor)

İLK YARININ BRONZ KARMASI
Ramazan (Sarayköyspor)
Mehmet Yalçınkaya( Dokuzkavaklar)
Abdullah (Serinhisarspor)
Okan (Y.İ. Akhanspor)
Mestan (Sarayköyspor)
Veli (Acıpayam Belediye)
Alperen (Bağbaşı Zeytinköy)
Ömer (Buldanspor)
Komissokko (Acıpayam Belediye)
Harun (Yeşilköyspor)
Gökhan (Acıpayam Belediye)

 

YORUM YAZ
BU HABER HAKKINDA YAPILAN YORUMLAR
Okur yorumları, kişilerin kendi görüşleridir. Bu yorumlardan sorumlu değildir.
YORUM YAZ - ZEYBEKLERİN BİLEĞİ BÜKÜLMEDİ
FOTO GALERİ Tümünü Gör
VİDEO GALERİ Tümünü Gör